Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yerli elektrikli mikromobilite üreticisi ALBA, 21.6 milyon TL yatırım aldı

• Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Otokoç Otomotiv, Bursa merkezli yerli elektrikli mikromobilite araç üreticisi ALBA Elektrikli Ulaşım Araçları A.Ş’ye tohum yatırım turunda 21.6 milyon TL yatırım yaptı. Yatırım turuna Otokoç Otomotiv ile birlikte Fibabanka'nın yatırım ve finansal teknoloji girişimi Finberg ve portföy yönetim şirketi Re-Pie katıldı.

İş birliği ile ALBA’nın gelişim hızını yükseltmesinin yanında, Otokoç Otomotiv’in 9 ülkedeki 400’e yakın hizmet noktasını kapsayan geniş ağıyla sürdürülebilir çevre bilincine de katkı sağlayacağı belirtildi.

Kuruluşu 2018 yılına dayanan ve öncelikli olarak 2 veya 3 tekerli mikro araçların (bisiklet sınıfı araçlar) elektrikliye çevrilme fikriyle yola çıkan ve neredeyse her bisikleti elektrikli bir ulaşım aracına çevirebilen “dönüşüm kiti” çözümleriyle son kullanıcı tarafında yer alan ALBA, 2019 yılından itibaren elektrikli scooter, elektrikli şehir bisikletleri, elektrikli yol bisikletleri, katlanabilir elektrikli bisikletler ve teslimat sektörüne yönelik elektrikli kargo bisikleti modelini de içeren geniş ürün yelpazesiyle faaliyet gösteriyor.

Üretim yetkinliğinin yanı sıra mühendislik ve teknoloji alanındaki bilgi birikimi ile farklı iş modellerinde de faaliyet gösteren ALBA, Li-iyon batarya paketlemesini ve test süreçlerini kendi bünyesinde kurduğu üretim tesisinde gerçekleştiriyor.

Otokoç Otomotiv Lideri İnan Ekici, ALBA yatırımını, mikromobilite ve çevreci ulaşım odaklı misyonlarını yerine getirmede güçlü bir adım olarak gördüklerini söyledi. ALBA Yönetim Kurulu Başkanı Bora Urş ise küresel dünyanın yeşil dönüşümüne katkıda bulunan yenilikçi bir şirket olma vizyonlarında bu yatırımın kendileri için önem teşkil ettiğini belirtti.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.