Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yerli girişim Leadport, Sabancı ARF'tan 250 bin dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Dijital kanallardan gelen potansiyel müşterilerin verimli şekilde yönetilerek, şirketlerin satışlarını artırmalarına ve büyümelerine yardımcı olan yerli girişim Leadport, ŞirketOrtağım melek yatırım ağından aldığı tohum öncesi yatırımından bir yıl sonra, değerlemesini 3,6 kat artırarak Sabancı Holding'in hızlandırma kuruluşu Sabancı ARF'tan ayni ve nakdi toplam 250 bin dolar yatırım aldığını duyurdu. Bu yatırım ile birlikte Leadport’un şirket değerlemesi 90 milyon TL’ye ulaştı.

Leadport, "Altın Arama" özelliği sayesinde, müşteri adayı ihtiyacını online olarak ilettiği anda sadece 7 saniye içinde doğru şirket yetkilisinin anında müşteriyle telefonda görüşmesini sağlayan bir girişim olarak öne çıkıyor. Leadport, telefon görüşmeleri dahil olmak üzere tüm müşteri takip süreçlerini dijitalleştirerek, hem uzaktan çalışma ekiplerine kolaylık sağlıyor, hem de telefon görüşme kayıtlarının yapay zeka analizi sayesinde, satış ekiplerine verimlilik sağlarken, satış analitiği ve veriye dayalı satışa ön ayak olarak şirketlerin satışlarını ve gelirlerini arttırarak, büyümelerine yardımcı oluyor. Leadport'u kullanan şirketlerin lead'lerinin satışa dönüştürme oranını 8 kata kadar artırdığı belirtiliyor.

Sabancı ARF ortaklığı ile şirket değerlemesinin 65 milyon TL arttığını belirten Leadport Kurucu Ortağı Alper Barut, “Leadport satışa çıktıktan sonra 1 yıl kadar kısa bir sürede çalıştığımız kurum sayısı 80’e ulaştı. Şimdi ‘tak-çalıştır’ iş modeliyle Amerika pazarında, teknoloji alanında ülkemizi temsil etmeyi hedefliyoruz” dedi.

Leadport'un kısa zamanda gösterdiği gelişimi vurgulayan Sabancı ARF Lideri Yeliz Erinçkan, Leadport’un çok güvendikleri girişimlerinden biri olduğunu, yurt dışında da başarılı bir hikaye yazacaklarına olan inancını dile getirdi. Yeliz Erinçkan, Sabancı ARF yatırımı ile birlikte artık Leadport’un yönetim kurulunda yer alacak.

Sabancı Üniversitesi’nden başarı bursuyla mezun olan Kurucu Ortak Alper Barut’un ilk girişimi Eşarj’ı da Sabancı Holding iştiraklerinden Enerjisa satın almıştı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.