Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Visa Avrupa İnovasyon Programı'nın 2024 dönemine seçilen 5 yerli girişim

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Visa Avrupa İnovasyon Programı’nın 6. dönemi yeni seçilen fintech'lerle beraber start aldı. Programın Türkiye ayağında, 2024 dönemi için seçilen fintech’ler, Bakiyem, Fimple, Finartz, Minted Connect ve PayWall oldu.

Program halen Türkiye’nin yanı sıra İtalya, İspanya, Portekiz, Yunanistan ve Malta olmak üzere toplam altı Avrupa ülkesinde devam ediyor. Program kapsamında bugüne dek toplamda 90'dan fazla pilot proje ve ticari anlaşmanın gerçekleşmesinde katkı sağlandı. Programın 2018'deki lansmanından bu yana 50'den fazla ülkeden 1200'den fazla başvuru alındı. 2024 döneminde ise programa yaklaşık 300 başvuru yapıldı.

Visa Avrupa İnovasyon Programı 2024 dönemine Türkiye'den seçilen fintech'ler:

Bakiyem: Farklı sektörlerin ihtiyaçlarına yönelik yeni nesil ve fonksiyonel dijital ödeme çözümleri sunuyor. Kolay ara yüzü ve sektörel dikeydeki modülleri sayesinde, firmalar teknik bilgiye ihtiyaç duymadan Bakiyem'in ödeme çözümlerini kullanabiliyorlar.

Fimple: Yeni nesil bankacılık ihtiyaçlarını karşılamak üzere, mikro servis mimarisiyle tasarladığı API tabanlı ana bankacılık platformu ile kendini konumlandırıyor. Gelişen bankacılık sektörünün getirdiği ihtiyaçları teknoloji ile buluşturarak müşterilere çeşitli avantajlar sunuyor.

Finartz: Kuruluşların ödeme yeteneklerini genişleten güvenli ve kullanıcı dostu çözümler sunuyor. Dijital cüzdan, ödeme ve 3D Secure gibi hazır yazılım çözümleriyle birlikte sunduğu uzman fintech danışmanlığı ve sürekli destek hizmetleriyle kuruluşların yenilikçi teknolojilerle güçlenmelerine destek oluyor.

Minted Connect: Önceliği fiziksel kıymetli madenler olmak üzere, tokenize gerçek dünya varlıklarını odağına alarak, yatırım/birikim, cüzdan, sadakat programı gibi farklı dikeyde finansal ya da finansal olmayan uygulamalara fiyat, saklama, ödeme altyapısı, lisans ve operasyonel hizmetleri servis olarak verebilen bir gömülü finans platformudur.

PayWall: İşletmelerin tek bir entegrasyonla ödeme kuruluşları ve bankaların sanal posları ile çalışmasını sağlayan bir ödeme orkestrasyonudur. Çoklu sanal pos entegrasyonunun yanı sıra, optimizasyon, özel ödeme kurtarma algoritmaları, alternatif ödeme yöntemleri, merkezi kart saklama ve pazar yeri gibi finansal enstrümanları da barındırıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.