Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Sel Felaketi Yaşayan Çin’e, Kripto Para Şirketlerden Yardım!

• Konbuyu başlatan elif tanriverdi
  • Başlangıç tarihi
E

elif tanriverdi

Misafir
Çin’deki sel felaketinde binlerce kişinin hayatını kaybetmesi nedeniyle; kripto para şirketleri milyon dolarlık Yuan bağışı yapıldı. Bitmain, FTX ve Ant Group’un yardımları Çin’in en büyük sosyal mecrası olan Weibo’da büyük destek buldu.

Kripto para ticaretinden sonra madenciliği de yasaklayan Çin; yaşadığı sel felaketinde hayatını kaybeden vatandaşlar nedeniyle 3 Çin menşeili şirket maddi yardımda bulundu. Henan eyaletine bağlı Zhengzhou şehrine Bitmain, FTX ve Ant Group tarafından önemli yardımların yapıldığı açıklandı.

Çin’deki yasakların ardından Bitmain, teçhizatlarının büyük bölümü Kuzey Amerika bölgesi, Rusya ve Kazakistan’a taşındı. Ayrıca madenciliğin yasaklanması nedeniyle ikinci el piyasasında oluşan ucuzluk; yeni Antminer makinelerinin teslimatlarının askıya alınmasına neden olmuştu.

900 milyon dolarlık yatırımı ile dikkatleri üzerine çeken FTX borsası; 23 Temmuz’da Weibo hesabı vasıtasıyla 10 million yuan yardımda bulundu. Şirketin Weibo hesabında 60 bin takipçisi var. Binance, Huobi ve OKex gibi diğer dev borsalar da Çin’de sansürlü durumdalar.

Alibaba Group’un fintek kuruluşu olan Ant Group da, Alipay Vakfı aracılığıyla Henan bölgesine 100 milyon yuan bağışladı. Bazı kripto para madencilik şirketlerinin de bölgeye araçlarla yardım götürdükleri görüldü. Araçların üzerinde, “Bizim elektriğimiz yok ama bu bölgeye yardım ve elektrik lazım” yazan pankartların yer aldı. Bu konuda hükumete üstü kapalı tepki gösterilmesi dikkatlerden kaçmadı.

Kaynak : Kripto Blogu

Moderatör tarafında düzenlendi:

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.