Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto MicroStrategy ve Bitcoin Madencilik Şirket Hisselerinde Düşüş Yaşandı

  • Konbuyu başlatan Aylin Canel
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
A

Aylin Canel

Misafir
MicroStrategy ve Bitcoin Madencilik Şirket Hisselerinde Düşüş Yaşandı

ABD başta olmak üzere tüm dünyadaki risk varlıkları değer kaybetmeye devam ediyor. Bitcoin odaklı şirketlerin hisselerinde de çok ciddi düşüşler yaşandı. Kasım ayında Bitcoin fiyatının zirve yaptığı dönemde 800 dolar üzerine çıkan MicroStrategy şirketinin hisse değeri dün %26’lık düşüş ile 220 doların da altına indi. Bitcoin madencilik şirketleri RIOT ve Marathon’da da büyük düşüşler yaşandı.

ABD Merkez Bankası’nın (Fed) geçtiğimiz hafta, 20 yıl sonra ilk kez 50 baz puan faiz artırımında bulunması, dolara olan talebi daha da artırdı. Aynı zamanda birçok hisse senedindeki düşüşler de sertleşti. Bitcoin’indeki düşüşün de gittikçe artması üzerine en büyük kripto para odaklı şirketlerin de hisselerinde büyük düşüşler yaşandı.

MicroStartegy Sene Başından Beri %60 Eridi


2020 yılının Ağustos ayından bu yana bilançosuna eklediği Bitcoin’lerle adını duyuran ve düzenli alımlarına devam eden MicroStrategy hisseleri; dün %26 düştü. Şirketin yılbaşından bu yana olan kayıpları da %59.77’ye ulaştı.

Bitcoin’de sert düşüş hareketinin 30 bin dolar seviyesine inmesi, şirketin Bitcoin ortalamasında da geride kalmasına da neden oldu. Microstrategy’nin 30700 dolarlık Bitcoin-dolar ortalaması dün negatife döndü ancak gece saatlerindeki artışla yeniden pozitif seviyeye ulaştı.

Halka arz olmuş en büyük Bitcoin madencilik şirketi konumundaki Marathon Digital Holdings’deki düşüş de keskindi. Dün %19’luk düşüş yaşayan şirket hisselerinin yılbaşından bu yana olan kaybı da %63’e ulaştı.

Core Scientific %13’lük düşüşle yeni bir “en alt seviye rekoru” kıraraken, Riot Blockchain de %19’luk düşüşle Kasım 2020’den bu yana gördüğü en düşük seviyeye indi.

“Blok Zinciri ve Dijital Varlık Odaklı Firma Sayısı Artıyor”


Varlık yönetim şirketi Valkyrie’nin baş yatırım yöneticisi Steven McClurg de, düşüşleri normal bulduğunu ve yatırımcıların şu anda nakde geçtiğini belirterek şu ifadeleri kullandı;

“Kripto ve hisse senetleri piyasaları şu anda birlikte hareket ediyorlar ve ciddi bir satış söz konusu… Yatırımcılar, riskli varlıklardan kaçarak nakde yöneliyorlar. İki tarafın korelasyonunun artmasının sebebi, son aylarda blok zinciri ve dijital varlık odaklı çalışan ve borsaya kaydolan şirket sayısının da fazlalaşması.”
Teknoloji hisselerinin yoğun olduğu Nasdaq 100 dün ağır kayıplarına devam ederek %26 düştü. S&P 500 de kritik 4000 dolar seviyesinin altında günü kapadı.

Öte yandan özellikle Bitcoin’de dün akşam yaşanan düşüşte büyük payı olduğu düşünülen UST algoritmik sabit coin’inin de şu anda ABD dolarına olan bağı 0.90 dolar seviyesinde.

Bizi Telegram’dan Takip Edin!<strong>MicroStrategy ve Bitcoin Madencilik Şirket Hisselerinde Düşüş Yaşandı</strong> yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.