Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Spotify, video tabanlı online kurs özelliğini yayına alıyor

• Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Bu ayın başında dünyanın önde gelen dijital müzik platformlarından Spotify'ın müşterilerinin platforma sorular sormasına ve yanıtları müzik şeklinde almasına olanak tanıyan Song Psychic adlı yeni özelliğini kullanıma sunduğunu aktarmıştık.

Şirket, müzik, podcast'ler ve sesli kitapların yanı sıra online kurslara da erişim imkanı sağlamaya başladı. Spotify, BBC Maestro, Skillshare, Thinkific ve PlayVirtuoso gibi platformlardan gelen video tabanlı dersleri sunuyor.

Bu yeni adım, Spotify'ın hizmetlerine bir eğitim boyutu ekleyerek kullanıcı deneyimini genişletme çabasının bir parçası olarak görülüyor. Şirketin ürün yöneticisi Mohit Jitani, podcast'ler aracılığıyla platforma gelen kullanıcıların eğitim amacıyla geldiğini belirtiyor. Bu nedenle daha fazla eğitim içeriği sunmanın mantıklı olduğunu düşünüyor.

Online kurslar dört ana kategoride sunuluyor. Bu kategoriler arasında müzik yapma, yaratıcı olma, iş öğrenme ve sağlıklı yaşam yer alıyor. Kullanıcılar, bu kurslara mobil uygulamadaki yeni bir simge aracılığıyla veya arama ve göz atma araçlarıyla erişebiliyorlar.

Spotify'ın kurs sağlayıcılarına sunduğu bir avantaj, potansiyel müşterilere mevcut dinleme alışkanlıklarına dayanarak daha doğrudan ulaşabilmesi. Ancak, tam kursa erişmek için kullanıcıların bir ücret ödemesi gerekiyor. Ücretsiz ve premium Spotify aboneleri, her kurs için en az iki video dersine ücretsiz erişebilirken, tam kursa erişmek için bir ücret ödemeleri gerekiyor. Ancak Spotify'ın uygulama içi ödemeleri desteklemediği için, kullanıcılar tam kursa erişmek için farklı bir yöntem kullanmak zorunda kalıyorlar.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.