Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Online İngilizce öğrenme platformu English Guru 120 bin dolar yatırım aldı

• Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Online İngilizce öğrenme platformu English Guru 120 bin dolar yatırım aldı. Yatırım, VBT'nin Yönetim Kurulu Başkanı Birol Başaran tarafından yapıldı. English Guru, dünyanın dört bir yanından gelen öğrencilerin kendi ülkelerinden ana dili İngilizce olan eğitmenlerle iletişim kurabilecekleri çevrimiçi bir öğrenme platformu olarak tanımlanıyor.

Şirket, 2021 yılında ABD'de faaliyete geçen şirket, Türk girişimci aynı zamanda yazılımcı olan İbrahim Karakuş tarafından kuruldu. Karakuş, şirketin amacının dil öğrenmede en önemli sorun olan konuşma pratiğini desteklemek ve İngilizce öğrenme talebini uygun fiyat politikasıyla karşılamak olduğunu söyledi.

Üç ay önce Türkiye'de faaliyete geçti. Şirket, şimdiden 1000 kullanıcıya ulaştı. Şirketin cirosunun gelecek sene 10 milyon liraya ulaşması planlanıyor. English Guru'nun kullanıcı sayısının ise 5 bine çıkması hedefleniyor. Platform; Standart, Premium ve Çocuk paketi olmak üzere 3 çeşit abonelik sistemine sahip. Şirket önümüzdeki dönemde 2023'ün ikinci çeyreğinde Uzak Doğu pazarlarına açılmayı hedefliyor.

600 bin dolar değerlemeye sahip olan English Guru, 7/24 canlı özel ders planı yapılmasına olanak veriyor. Yani mekandan ve zamandan bağımsız olarak İngilizce eğitim alan kullancılar, eğitimlerini online görüntülü ve canlı görüşme olarak gerçekleştiriyor. English Guru’da her ders otomatik olarak sesli ve görsel olarak kaydediliyor. Bu da öğrencilere tekrar tekrar dersleri gözden geçirebilme imkânı veriyor.

Platform yabancı öğretmenlerle iletişim kuran kullanıcılarına eş zamanlı İngilizce altyazı özelliği sunuyor. Platform, bu özellik sayesinde rakiplerinden ayrışıyor. Ayrıca kullanıcılarına anlık mesajlaşma imkanı sağlıyor. Dersler 15, 30 ya da 45 dakika sürüyor.

Dünya genelinde bütün kademe ve sınıflar uzaktan yani online eğitime geçti. Geleneksel eğitim anlayışı pandeminin de etkisiyle ciddi bir dönüşüm geçirdi. Bu alan online eğitim platformlarıyla yeni bir boyut kazandı. Bu dönemde uzaktan eğitime yönelik pek çok yazılım ve donanım geliştirildi. Bunlar kullanıcılar tarafında yoğun talep gördü. 2021 yılında e-öğrenme piyasası 315 milyar dolara çıktı.

Yüz yüze eğitime dönüşün başlamasıyla eğitim uygulamaları indirilme sayısı düştü. Araştırmalara göre e-öğrenmenin yoğun olduğu ABD'de eğitim uygulaması indirme sayısı yüzde 7 azalarak 79 milyona düştü. Ama 2022'nin birinci çeyreğinde elde edilen gelir yüzde 13 yükselerek 274 milyon dolara yükseldi. Uygulama gelirleri 2019 ile kıyaslandığında yüzde 183 arttı. Bu durum kullanıcıların eğitim uygulamalarına para harcadığını gösteriyor.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.