Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Ülkemizde Yaşanan Deprem İçin Kripto Ekosistemi Seferber Oldu

• Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Yesil-Minimalist-Modern-Mimari-Sunum-Instagram-Gonderisi-Kare-Web-sitesi-Instagram-Gonderisi-Kare-Instagram-Hikayesi-Web-sitesi-3.jpg

Ülkemizde meydana gelen ve 10 ilimizi etkileyen deprem felaketi sonrasında birçok yardım kuruluşu depremzedelere destek olmak için bağış kampanyaları düzenledi.

AFAD, Kızılay, gibi resmi devlet kurumları ve özel STK’lara dünyanın birçok noktasından bağışında bulunuldu. Web3 Teknolojileri Derneği ve blok zincir topluluklarının girişimi ile bir imza kampanyası başlattı. Başlatılan imza kampanyasında, ülke içerisinde yer alan 40’ın üzerinde blok zincir kuruluşu, yetkililerden bağışları kabul edebilecekleri resmi kripto cüzdanları oluşturmalarını sağlayan bir dilekçe imzaladı.

Daha sonra bu gelişmenin ardından birçok yardım kuruluşu ve özel STK’lar, ülke içinden ve dünya çapından gelecek kripto para yardımları için kripto cüzdanlar oluşturdu.

Bağış için açılan kripto para cüzdanlarını ise şöyle sıralayabiliriz:

T.C. İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Bakanlığı (AFAD)

AFAD, deprem bölgesindeki gerekli tüm yardımların toplanması amacıyla yoğun olarak destek sağlıyor. AFAD, kripto bağışı kabul eden kuruluşlar arasında yer aldı.

Türk Kızılay

Kızılay, kan, afet, uluslararası yardım, sosyal hizmetler, sağlık ve ilk yardım gibi alanlarda hizmet sağlamaktadır. Kızılay’da kripto bağışı kabul eden kuruluşlar arasında bulunmaktadır.

Hayata Destek Derneği

Bu dernek, afetlerden etkilenmiş temel hak ve ihtiyaçlarını karşılamayı ilke edinmiş bir yardım kuruluşudur. Kahramanmaraş’ta gerçekleşen deprem sonrası, bütün ihtiyaçların karşılanması ve gerekli yardımların sağlanması hedefiyle seferber olan kuruluşlar arasında yer almaktadır. Kripto bağışı kabul eden yardım kuruluşları arasında yer aldı.

Temel İhtiyaç Derneği (TIDER)

TIDER, insanların temel ihtiyaçlarına eşit şekilde ulaşabilmesi için çalışmalar yürüten bir sivil toplum kuruluşudur. TIDER’de kripto bağışı kabul eden STK’lar arasında yer aldı.

Toplum Gönüllüleri (TOG)

“Gençlerin öncülüğünde, yetişkinlerin rehberliğinde” mottosuyla hareket eden TOG, gençlere yönelik sosyal sorumluluk eğitimleri vererek toplumsal sorunlara çözüm sunmaktadır. TOG’da kripto bağışı kabul etmektedir.

İhtiyaç Haritası

İhtiyaç Haritası ihtiyaç sahiplerine, destek olmak isteyen birey, kurum ve kuruluşlarla buluşturan sosyal bir kooperatiftir. Deprem bölgesindeki ihtiyaçlara göre yardım planlaması yapan İhtiyaçlar Haritası’na, kripto bağışı yapma imkanı mevcuttur.

Ahbap Derneği

Ahbap Derneği, paylaşmaya ve yardımlaşmayı ilke edinmiş bir iyilik hareketi ve sivil toplum kuruluşudur. Depremin ilk anından beri birçok alanda yardım faaliyetinde bulunan Ahbap, oluşturduğu kripto cüzdanı ile 3 milyon doların üzerinde bağış topladı.

Son olarak haberlerimizi Web sitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.

Ülkemizde Yaşanan Deprem İçin Kripto Ekosistemi Seferber Oldu yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu