Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Teknoloji Desteği platformu, teknoloji girişimleri ile yetkili kurumları bir araya getirmeyi hedefliyor

• Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
6 Şubat'ta gerçekleşen 7,7 ve 7,6 büyüklüklerindeki depremler nedeniyle ülkemizin her köşesinden depremzedelerimiz için farklı yardım projeleri oluşturuluyor. Startupfon tarafından oluşturulan Teknoloji Desteği platformu, teknoloji girişimleri ile yetkili kurumları bir araya getirmeyi hedefliyor.

Teknoloji Desteği platformunun temel amacı ise arama kurtarma çalışmalarını yürüten yardım/destek ekiplerine, yetkili kurum ve kuruluşlara teknolojik alt yapıyla yardım sağlamak. Teknoloji Desteği platformu, teknoloji girişimlerinin bölgede gerçekleştirilen ulaşım, organizasyon, altyapı, sağlık ve dağıtım gibi çeşitli alanlarda verebileceği desteğin içeriğini belirten başvuruları topluyor.

Teknoloji Desteği platformu aracılığı toplanan başvurular ile birlikte Afad, Akut, Kızılay gibi yetkili arama kurtarma kuruluşları ve yardım taleplerini karşılayabilecek sivil toplum kuruluşları ile iş birlikleri gerçekleştirilmesi planlanıyor. Kısacası Teknoloji Desteği platformu, odağına teknoloji çözümlerini alan ve imece usulü çalışan bir destek ağı olarak hizmet verecek.

Girişiminizin; AFAD, Kızılay, Yerel Yönetimler, Bakanlıklar, Kamu Kurumları, Sivil Toplum Kuruluşları, İhtiyaç Haritası ve Ahbap gibi kurumlara teknolojik destek sağlayabileceğini düşünüyorsanız Teknoloji Desteği platformunun başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Son olarak depremzedelere ve deprem bölgesindeki görevlilere uzaktan yardım rehberimizi geçtiğimiz günlerde sizlerle paylaştığımızı da hatırlatalım.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.