Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Kuantum bilgisayarlara odaklanan Oxford Quantum Circuits, 100 milyon dolar yatırım aldı

• Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Süper iletken kuantum işlemcilerin geliştirilmesine odaklanan bir girişim olarak karşımıza çıkan Oxford Quantum Circuits, yatırım aldığını duyurdu. Oxford Quantum Circuits tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 100 milyon dolar yatırım aldı.

Oxford Quantum Circuits'ün 100 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, Japonya merkezli SBI Investment'ın liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, SBI Investment haricinde ise Oxford Science Enterprises (OSE), University of Tokyo Edge Capital (UTEC), Lansdowne Partners ve Oxford Technology & Innovations EIS Fund (OTIF) de katıldı.

Hatırlatmak gerekirse Oxford Quantum Circuits, 2022 yılının Temmuz ayında 47 milyon dolar yatırım almıştı. Alınan 100 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Oxford Quantum Circuits girişiminin bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 148 milyon dolara ulaştı.

Oxford Quantum Circuits tarafından aktarılan bilgilere göre alınan 100 milyon dolarlık yatırım, Ar-Ge çalışmaları ve kurumsal kullanıma hazır kuantum bilgisayar platformları geliştirilmesi için kullanılacak. 2017 yılında Ilana Wisby ve Peter Leek tarafından Birleşik Krallık'ta kurulan Oxford Quantum Circuits, kuantum bilgisayarlara odaklanıyor.

Kuantum bilgisayarlar ve işlemciler tasarlayan Oxford Quantum Circuits, aldığı yatırım ile birlikte yeni kuantum işlemcisini de tanıttı. 32 kübit (Kuantum bit) olarak tasarlanan OQC Toshiko isimli yeni kuantum işlemci, özellikle kurumsal şirketlerin kullanımı için geliştirildi. Oxford Quantum Circuits, yeni yatırım ile birlikte ilerleyen dönemde OQC Toshiko işlemcisinden daha gelişmiş işlemciler geliştirmeyi hedefliyor.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.