Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Kuantum bilgisayar girişimi Riverlane, 75 milyon dolar yatırım aldı

• Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Riverlane'in Molten Ventures'tan 15 milyon pound yatırım aldığını daha önce sizlere aktarmıştık. Şirket, yeni bir yatırım haberiyle yeniden gündeme geldi. Riverlane 75 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin 75 milyon dolarlık C serisi yatırım turu, Planet First Partners tarafından yönetildi. İngiltere merkezli Riverlane'in yatırım turunda ETF Partners, EDBI, Cambridge Innovation Capital, Amadeus Capital Partners, the UK's National Security Strategic Investment Fund (NSSIF) ve Altair yer aldı.

Şirket, yeni yatırımı Deltaflow adlı kuantum hata düzeltme teknolojisinin geliştirmek, şirketin operasyon alanını genişletilmek için kullanacağını açıkladı.

Tech.eu Summit London 2024'ün konuşmacıları arasında da yer alan Steve Brierley tarafından, 2016'da kurulan Riverlane, kuantum hata düzeltme teknolojileri üzerine odaklanan bir teknoloji şirketi olarak ön plana çıkıyor. Şirketin amacı, kuantum bilgisayarlarının hata oranlarını azaltarak daha güvenilir ve güçlü kuantum bilgisayarlar geliştirmek.

Kuantum bilgisayarlar, şu anda yalnızca birkaç yüz kuantum işlemi gerçekleştirebilen, hatalara açık makineler olarak biliniyor. Riverlane’ın geliştirdiği Deltaflow adlı ürün, milyarlarca hatayı saniyede düzelten bir sistem sunarak bu kapasiteyi milyonlara ve nihayetinde trilyonlara çıkarmayı hedefliyor. Bu sistem, kuantum bilgisayarların hata oranlarını önemli ölçüde azaltarak daha fazla ve daha doğru işlem yapabilmelerini sağlıyor. Şirketin geliştirdiği bu teknoloji ilaç, kimya, malzeme bilimi ve ulaşım gibi sektörlerde kullanılıyor.

Riverlane, 2026 yılına kadar kuantum bilgisayarlarının hata yapmadan 1 milyon işlem gerçekleştirmesini sağlamayı hedefliyor.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.