Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Finansal tasarruf platformu Vestwell, 125 milyon dolar yatırım aldı

• Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Tasarruf platformu Vestwell, 125 milyon dolar yatırım aldı. D serisi yatırım turu, Lightspeed Venture Partners liderliğinde gerçekleşti. ABD merkezli şirketin yatırım turunun diğer katılımcıları arasında Fin Capital, Primary Venture Partners, FinTech Collective, Blue Owl ve HarbourVest yer aldı.

Yatırım turu sonrasında Lightspeed'ten Justin Overdorff'un Vestwell'in yönetim kuruluna katıldığını açıklayan VestWell, aldığı yatırımı daha fazla kişiye ulaşmak ve mevcut hizmet yelpazesini genişletmek için kullanacağını belirtti.

Aaron Schumm tarafından 2016'da kurulan Vestwell, işverenlere ve bireylere finansal tasarruf imkanları sunan bir platform olarak faaliyet gösteriyor. Şirketin sunduğu hizmetler arasında özellikle emeklilik, sağlık, eğitim ve acil durum için tasarruf yapmayı destekleyen çeşitli programlar bulunuyor.

ABD'de 401(k) ve 403(b) gibi emeklilik programları işverenlerin çalışanlarına emeklilik için tasarruf yapmalarını sağlayan ve genellikle vergi avantajları sunan programları olarak tanımlanıyor. IRA (Bireysel Emeklilik Hesabı) ise bireylerin kendi başlarına emeklilik için tasarruf yapmalarına imkan sağlıyor. Şirket, 50 eyalette 300 binden fazla işletme ve 1 milyondan fazla kişiye veriyor.

Vestwell ayrıca eğitim için tasarruf yapmayı destekleyen 529 eğitim programına ve engellilik durumu olan bireyler için tasarruf imkanı sağlayan ABLE hesaplarına da odaklanıyor. Şirket, acil durumlar için tasarruf programları da geliştiriyor. Bu programlar, beklenmedik masraflar veya acil durumlar için finansal bir güvenlik ağı oluşturmayı amaçlıyor.

Vestwell, iş ortaklarına ve işverenlere bu farklı tasarruf programlarını yönetme ve sunma konusunda altyapı sağlıyor. Bu sayede işverenler, çalışanlarına çeşitli tasarruf seçenekleri sunarak onların mali geleceklerini planlamalarına yardımcı olabiliyorlar. Şirket aynı zamanda devlet destekli tasarruf programlarına odaklanarak bu alandaki gelişimlere katkıda bulunuyor ve geniş bir kullanıcı kitlesine hizmet veriyor.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.