Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Endüstriyel üretime odaklanan Divergent, 230 milyon dolar yatırım aldı

• Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Dijital endüstriyel üretim yazılımları sunan bir girişim olarak karşımıza çıkan Divergent Technologies, yatırım aldığını duyurdu. Divergent Technologies tarafından aktarılan bilgilere göre şirket, D serisi yatırım turunda 230 milyon dolar yatırım aldı.

Divergent Technologies'in D serisi yatırım turu, Hexagon AB liderliğinde gerçekleşti. Paylaşılan bilgilere göre 230 milyon dolarlık yatırımın 100 milyon dolarının Hexagon AB tarafından yapıldığını da ekleyelim.

Yatırım turuna, Hexagon AB haricinde ise şirketin mevcut yatırımcıları katıldı. Divergent Technologies'in mevcut yatırımcıları arasında ise Bridge Bank, Horizon Technology Finance, John L. Thornton, Tom Steyer ve Horizons Ventures yer alıyor.

Alınan 230 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Divergent Technologies'in bugüne kadar aldığı toplam yatırım ise 770 milyon dolara ulaştı. Divergent tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yatırım, şirketin otomotiv, havacılık ve savunma sektörlerindeki büyümesini hızlandırmak için kullanılacak.

Divergent Technologies'in değerlemesi ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı. 2013 yılında Kevin Czinger tarafından Los Angeles'ta kurulan Divergent Technologies, endüstriyel üretim yapan büyük firmalar için uçtan uca dijital bir çözüm sunuyor.

Geleneksel tasarım, üretim ve montaj çözümlerinin yerini alması yazılım ve donanımı bir araya getiren bir üretim sistemi geliştiren Divergent Technologies, çeşitli yapay zeka teknolojilerini de kullanıyor. Divergent tarafından sunulan üretim sistemi, oluşturulmak istenen ürün ve yapıları, üretimsel yapay zeka ve 3D baskı tekniklerini kullanarak oluşturabiliyor.

Otomotiv, havacılık ve savunma endüstrilerine odaklanan Divergent'ın müşterileri arasında Aston Martin ve Mercedes-AMG gibi önemli markalar da yer alıyor.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.