Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Eğitim teknolojisi şirketi GoStudent, 95 milyon dolar yatırım aldı

• Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Eğitim teknolojisi şirketi GoStudent, 95 milyon dolar yatırım aldı. 95 milyon dolarlık yatırım, Deutsche Bank, Left Lane Capital, DN Capital, Tencent, Prosus, DST, Coatue ve Softbank Vision Fund 2 gibi kalabalık bir ekip tarafından yapıldı.

GoStudent, 2016 yılında Felix Ohswald ve Gregor Müller tarafından faaliyete geçti. Şirket, öğrencilerin internet üzerinden birebir ders almasını sağlıyor ve öğrencilere çeşitli ders materyalleri ve öğrenme destekleri sunuyor.

Şirket, çevrim içi ve çevrim dışı öğrenme deneyimlerini birleştiren hibrit bir öğrenme modeline odaklanıyor. Bunun için yapay zeka temelli araçlar kullanıyor. Şirketin amacı, öğrencilere daha etkili ve kişiselleştirilmiş bir eğitim deneyimi sağlamak. 3 milyar dolar değerlemeye sahip olan GoStudent, 23 bin eğitmenle faaliyet gösteriyor. GoStudent, Türkiye'de de kullanılabiliyor.

Yapılan araştırmalara göre pandemi ile birlikte hızlı bir şekilde büyüyen eğitim teknolojileri sektörünün 244 milyar dolarlık bir pazar büyüklüğüne ulaştığı tahmin ediliyor. Türkiye'de de bu alanda faaliyet gösteren şirketler var. Bu şirketler yatırımcıların dikkatini çekiyor.

Geçen mayıs ayında öğretmen gelişimine odaklanan yerli eğitim teknolojisi girişimi TeacherX, etki yatırım fonu Founder One’dan yatırım aldı. Yatırımın mali detayları ise açıklanmadı. Öğretmen eğitim platformu TeacherX, aldığı yatırımla alt yapısını ve içeriğini güçlendirerek topluma değer katmayı hedefliyor. Binlerce öğrenciye temas ederek toplumu şekillerinden öğretmenler, geleceğe uzanan eğitim yolculuğunda ihtiyacı olan her şeye artık tek bir platformdan erişebilecek.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.