Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Borusan Otomotiv Grubu'nun ikinci el araç platformu: Borusan Next

• Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Borusan Otomotiv Grubu, ikinci el araç alım-satım platformu Borusan Next'i yayına aldı. Platform kendi lokasyonlarında, ikinci el araba alım, satım, takas ve iş ortakları vasıtasıyla finansman ve sigorta çözümleri sunuyor.

Borusan Next, her marka, model ve yaşta 2. el araba satış süreçlerinde, satılan her araba için detaylı kontrolleri gerçekleştiriyor, devir ve ruhsat işlemlerini takip ediyor, takas hizmetinde ise ekspertiz ve detaylı kontroller sonucu müşterilere en optimum fiyatı sunuyor.

Satış hizmetine ek olarak müşterilere en uygun ödeme koşullarını sunmak adına uzman finansman destek ekibiyle iş birliği yapabiliyor. Borusan Next, haftanın 7 günü boyunca kesintisiz hizmet sağlıyor. Samandıra'da ilk şubesiyle hizmet vermeye başlayan Borusan Next, İstanbul’daki ikinci şubesini Kağıthane'de açacak. Borusan Next Ankara ise çok yakında Balgat'ta hizmete girecek.

İkinci el araç piyasası, son yıllarda büyük bir değişim yaşadı ve piyasanın güncel durumunun oldukça dinamik olduğunu söylemek mümkün. Elektrikli araçların yükselişi, pandeminin etkisi, online platformların yaygınlaşması ve talep-arz dengesi gibi faktörler, piyasanın şekillenmesinde önemli rol oynuyor. Bu kapsamda alternatif ikinci el araç alım-satım platformlarının hayata geçirilmesi de önem teşkil ediyor.

Borusan Otomotiv Grubu'nun Borusan Next hamlesi de bu nedenle oldukça dikkat çekici diyebiliriz. Zira alternatif platformlar, daha fazla veri analizi ve trend takibi yapma imkanı sunuyor. Söz konusu veriler, pazar trendlerini, fiyat değişikliklerini ve talep eğilimlerini takip etmek için kullanılabiliyor. Ayrıca tüketiciler, daha geniş bir seçenek yelpazesine ve daha güvenli bir alım-satım deneyimine sahip olurken, işletmeler de daha fazla fırsat ve büyüme potansiyeli elde edebiliyor.

Hakan Tiftik

Otomotiv perakendeciliğinde tam entegre hizmet ağı oluşturmak üzere planlarını tamamladıklarını belirten Borusan Otomotiv İcra Kurulu Başkanı Hakan Tiftik, Borusan Next ile pazarda önemli bir boşluğu doldurmayı hedeflediklerini söyledi.

Tiftik, “Borusan Otomotiv Grubu çatısı altında faaliyet gösteren İkinci El platformumuzda yer alan tüm araçlarımızın sorgulama sayfalarının, Borusan Next'in www.borusan.com resmi internet adresiyle entegrasyonu gerçekleşti. Borusan Otomotiv İkinci El platformunda yer alan tüm otomobiller artık yeni web sitesinden de görüntüleniyor. Ayrıca geçtiğimiz yıl aramıza katılan Borusan Araç İhale şirketimiz de Borusan Next çatısı altında kurumsal müşterilere yönelik ihalelere devam edecek. Çalışmalarımız tamamlandığında müşterilerimiz, tam entegre bir yapı üzerinden ekspertiz, alım satım, takas, ihale ve değerleme gibi ikinci el otomobil pazarını ilgilendiren hizmetlerin tümüne tek bir noktadan ulaşacak. Müşterilerimiz tüm araç stoğumuza online kanallar üzerinden erişebilirken, Borusan Next’in ilk etapta Samandıra'daki modern ve konforlu hizmet noktasında otomobilleri inceleyebilecek. Borusan Next büyükşehirlerdeki genişlemesine önümüzdeki günlerde kapılarını açacak olan İstanbul Kağıthane'deki hizmet noktasıyla devam edecek" dedi.

İlker Baydar

Kullanılmış Oto Platformu Genel Müdürü İlker Baydar, "Borusan Otomotiv Grubu’nun yeni markası Borusan Next olarak Türkiye otomotiv sektöründe yeni bir sayfa açıyoruz. Borusan Next, ikinci el otomobil almak, satmak ya da takasla değiştirmek isteyen tüketicilere sunduğu alışılmışın dışındaki müşteri deneyimi ile hizmet veriyor. Borusan Otomotiv'in premium segmentteki tecrübesinden beslenen bu yapı kendine özel, müşterinin merkezde olduğu hizmet noktalarıyla ikinci el otomobil pazarına topyekün bir yenilik getiriyor. Her yıl yüksek hacimli araç satışlarına sahne olan ikinci el pazarında yeni yönetim modelimizle hizmet performansımızı en üst seviyeye çıkarıyoruz. Kapılarını ilk olarak İstanbul Samandıra’da açan Borusan Next, Ankara ve diğer büyükşehirlerdeki yatırımlarla da hizmet alanını genişletecek." dedi.

Kaynak : Webrazzi

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.