Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Benzer Konular Nedir? Neye Göre Çıkıyor?

Metaren

Administrator
Yönetici
Katılım
14 May 2021
Mesajlar
134
Geliştirmelerine devam edilen forumumuzda, benzer konular eklentisi aktif edilmiştir.

Benzer konular eklentisi ile yeni konu açılırken konu başlığını yazmanız beklenmektedir. İlk karakterden itibaren yeni konunun açılacağı alt forum içerisindeki konu başlıkları sorgulanarak, aynı içerikler ile ilgili mükerrer konu açılmasının önüne geçilmesi hedeflenmiştir.

Örneğin, Metaren Bilişim Duyuruları kategorimizdeki, "Benzer Konular Nedir? Neye Göre Çıkıyor?" başlıklı bu konumuzu açarken, Başlığının içerisinde benzer kelime bulunan konular otomatik olarak belirmeye başlamıştır.


1624119758940.png

Her kelime tek tek değerlendirildiğinde, hiçbir kelimenin Metaren Bilişim Duyuruları kategorisinde olmamasından kaynaklı olarak aşağıdaki gibi bir sonuç ile karşılaşılmıştır. "Benzer konu bulunamadı..."

1624119856150.png

Konu açanları uyaran bir sistem olduğu gibi, ziyaretçiler içinde benzer konular aktif edilmiştir.

Her konunun sonuna, eğer o forum içerisinde okunan konuya benzer bir konu var ise görüntülenebilir olacaktır. Site içeriğimizin daha efektif kullanılabilmesi için eklenti aktif edilmiştir.

XenForo - Benzer Konular Eklentisi nereden indirilir?​


Benzersiz konular eklentisinin yapımcısı #Uğur XenGenTR'de eklentiyi paylaşmış. İlerleyen süreçte güncelleme olması durumunda, ilgili konuyu revize edeceği için, orijinal paylaşım alanından takip etmek en sağlıklısı olacaktır.


1624119693553.png
 

Ruşen

Moderator
Yönetici
Katılım
15 May 2021
Mesajlar
151
Güzel olmuş, özellikle benim çok işime yarayacak. Malum hep aynı şarkıları dinliyorum. Paylaşmadan önce, daha önce paylaşmış mıydım diye düşünmekten kurtulacağım bu sayede. Şarkıcı ismini yazınca hepsi listeleniyor.
 

Reklam