Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yuga Labs, Web3 dijital sanat platformu PROOF'u satın aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Bored Ape Yacht Club ve Otherside'ın yaratıcısı Yuga Labs, Web3 dijital sanat platformu PROOF'u satın aldığını duyurdu. Şirket bu satın alma ile birlikte Web3 ekosistemindeki konumunu güçlendirirken başta Moonbirds olmak üzere PROOF'un varlıklarını da metaverse platformu Otherside'a entegre edecek. Satın alma anlaşmasının finansal detayları henüz açıklanmadı.

GM 🙏
Today is a pivotal day for PROOF, and I'm thrilled to share the great news. PROOF has been acquired by @yugalabs. This includes Moonbirds, Mythics, Oddities, and the PROOF Collective. Some background: https://t.co/SS8gHJNHzw

— Kevin Rose (@kevinrose) February 16, 2024Satın alma kapsamında PROOF'un tüm ekosistemi Yuga Labs'e katılıyor. Bu anlamda satın alma anlaşmasının PROOF Collective, Moonbirds koleksiyonu, Oddities, Mythics ve Grails sergi serisini içerdiğini söyleyebiliriz. Böylece Yuga Labs, PROOF'un fikri mülkiyetinin yanı sıra sanatsal portföyünden ve topluluğundan yararlanmayı hedefliyor.

2021 yılında Digg'in kurucu ortağı Kevin Rose ve dijital sanatçı Justin Mezzell'in birlikte kurduğu PROOF, bir dijital sanat platformu ve sanat koleksiyoncusu topluluğuna dönüştü. PROOF, 2022'nin Ağustos ayında Andreessen Horowitz'in (a16z) liderlik ettiği turda 50 milyon dolar yatırım almıştı. Topluluk ayrıca rekor kıran Moonbirds satışlarıyla da gündeme gelmişti.

Yuga Labs CEO'su Daniel Alegre yaptığı açıklamada PROOF'un Yuga ekosistemine katılmasından heyecan duyduklarını dile getirdi. Moonbirds'ün büyük potansiyele sahip bir koleksiyon olduğunu belirten Alegre, Moonbirds'ün marka elementleri açısından Otherside ile birleşen pek çok yönü olduğunu açıkladı.

PROOF CEO'su Kevin Rose ise yaptığı açıklamada Moonbirds'ü Otherside'a kattıkları için çok heyecanlı olduklarını ifade ederken, Otherside'ı platformun koleksiyonerleri için mükemmel bir yuva ve mükemmel bir gelecek olarak tanımladı. Ayrıca PROOF Collective'in de Yuga'ya katılmasının önemini vurgulayan Rose, iki şirketin kaynaklarının birleşmesinin, daha hızlı yenilik yapılmasını ve daha fazla insana ulaşılmasını sağlayacağını ifade etti.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.