Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

YouTube’tan En Fazla Para Kazananlar Listesi Açıklandı!

YBTR RSS

Moderator
YouTube Destek - YouTube Türkçe Destek ve Yardım Blogu

İçerik üreticilere gelir elde etme fırsatı sunan ve bu uygulaması ile video yayıncı sayısını hızla arttıran YouTube’tan en fazla para kazananlar listesi açıklandı!​


YouTube’tan para kazanma ümidiyle video içerik üreten bireyler kadar, sadece izleyicilerin de dikkat kesildiği, YouTube’tan en fazla para kazananlar listesi Forbes tarafından açıklandı. Öyle ki, 2021 yılında en fazla para kazanan 10 YouTuber milyonlarca dolar ile cüzdanını doldurdu.

Video içerik üretici 10 hesap sahibi toplam 300 milyon dolar gelir elde etti. 2021’de en fazla para kazanan hesap sahibi henüz 23 yaşında ve 2020 yılının en fazla kazananları listesinde ikinci sırada yer alıyordu. Daha fazla laf kalabalığı yapmadan, listeyi sırasıyla paylaşıyoruz. İşte 2021 yılının YouTube’tan en fazla para kazanan 10 hesap sahibi listesi!

1. MrBeast ( 54milyon dolar )​


Jimmy Donaldson isimli YouTuber, MrBeast kanalının sahibidir. Toplam izlenme sayısı 15 milyara merdiven dayayan MrBeastkanalının 90 milyona yakın takipçisi bulunuyor. Listenin 1. sırasında yer alan Donaldson, ayrıca 5 farklı büyük YouTube kanalına sahip. Bu kanallardan en az takipçisi olan MrBeast 2 isimli kanalında bile 5 milyonun üzerinde abonesi bulunmaktadır.

image-12-1024x274.png


Daha önce belirttiğimiz gibi, henüz 23 yaşındaki bir genç büyük başarılara imza atıyor. Kendisini tebrik ediyor, sosyal sorumluluk projelerine verdiği önem ve ayırdığı bütçe adına mutluluk duyuyoruz.

image-9-1024x288.png

2. Jake Paul ( 45milyon dolar )​


Öyle bir boksör düşünün ki, YouTube’tan en fazla para kazananlar listesinde 2. sırada yer alsın. Tüm diğer sektörlerin, içerik üreticilerinin önüne geçsin. Bu isim Jake Paul‘dan başkası değildir. Ultimate Fighting Championship (UFC) yıldızlarıyla boks sporunu icra eden Paul, 2021 yılında YouTube’tan 45 milyon dolar gelir elde etmiş. 20 milyondan fazla takipçisi bulunan hesabın, toplam izlenmesi 8 milyara yakındır.

image-10-1024x268.png

3. Markiplier ( 38milyon dolar )​


Video oyun piyasası her geçen gün değer kazanıyor. Yazılım şirketleri milyarlarca dolar yatırım yaparken, lisanslı oyunları üzerinden onmilyarlarca dolar gelir elde ediyorlar. Bugüne kadar geliştirilmiş bilgisayar oyunlarının tamamını oynamanız ve bitirmeniz mümkün değil. Bu işleme ömrünüz yetmez. Tamda bu sebeple Markiplierhesap sahibi fırsatı değerlendirerek, oyunu değerlendirmek isteyen izleyici kitlesine, video oyunlarıyla ilgili içerik üretmeye başladı. Geçen yıllar içerisinde sektör farklı bir boyuta evrimleşti. Sonuç itibariyle video oyunu yayıncısı YouTube’tan en fazla para kazanan 3. hesap olarak sadece 2021 yılında 38milyon dolar gelir elde etti.

Markiplier hesabının, yaklaşık 32 milyon takipçisi var ve bugüne kadar toplam izlenmesi neredeyse 18 milyara ulaşmış!

image-13-1024x275.png

4. Good Mythical Morning ( 30milyon dolar )​


Yemek yiyerek para kazanmak mı? Kulağa çok hoş geliyor değil mi? Tabii ki işlem bu kadar basit değil. Öyle bir yemek yemelisiniz ve sohbet etmelisiniz ki, insanlar sıkılmadan sizi izlemeye devam etsinler. 17 Eylül 2008 yılında açılan Good Mythical Morning hesabı bu işi iyi yapan Rhett & Link tarafından yönetiliyor.

Toplam 8milyara yakın izlenmesi bulunan YouTube kanalının 17milyondan fazla takipçisi var.

image-14-1024x269.png


Listenin geri kalanı için Okumaya devam et...
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.