Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi YouTube'a quiz çıkartması geliyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
YouTube dün paylaştığı bir video ile içerik üreticilere özel quiz çıkartmasını test ettiğini duyurdu. Bu yeni özellikle birlikte içerik üreticileri, topluluk gönderilerine quiz çıkartması ekleyebilecek.
Topluluk gönderileri özelliğinin 500'den fazla aboneye sahip kanallara açık olduğunu düşünürsek, test aşamasındaki özelliğin henüz herkese açılmaktan uzak olduğunu söyleyebiliriz.

YouTube, Quiz çıkartması ile platformdaki etkileşimini yükseltmeyi amaçlıyor. Platformdaki etkileşimin artması daha fazla reklamverenin platfroma ilgi duymasına yol açabilir. Son çeyrek raporuna göre, reklam gelirlerinin yıldan yıla yüzde 1.9 düşüş yaşadığını hatırlatalım. Raporda yer alan veriler, Wall Street analistlerinin Google'ın çatı şirketi Alphabet'ten beklentilerin altında kaldı.

Ayrıca bu yeni çıkartma, şirketin Instagram ve TikTok ile rekabetini de kolaylaştırabilir. Instagram'da uzun bir süredir varlığını sürdüren quiz çıkartması, TikTok'ta kendini soru cevap özelliği olarak gösteriyor.

Bunlara ek olarak etkileşim artışı, YouTube'un yeni gelir modellerini desteklenmesinde de önemli bir rol üstlenebilir. Hatırlarsanız, TikTok'un izinden giden YouTube Shorts'un yeni alışveriş özelliklerine kavuştuğunu sizlere aktarmıştık.

Fotoğraf düzenleme ve ses dosyası ekleme özellikleri​Duyurulan diğer özellikler arasında fotoğraf düzenleme özelliği de yer alıyor. Bir süredir Android cihazlarda test edilen özellik artık iOS kullanıcılarına da açıldı. Özellik sayesinde içerik üreticiler topluluk gönderilerine, tıpkı Instagram'da olduğu gibi filtreler, metinler ve stickerlar ekleyebiliyor.

Son olarak güncellemeler kapsamında içerik üreticilerinin 15-60 saniye arası ses dosyalarını YouTube Shorts kütüphanesine ekleyebileceğini belirtmekte fayda var.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.