Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

YouTube Trendler Sekmesi

YBTR RSS

Moderator

YouTube’da Trendler sekmesi​


Trendler sekmesi, izleyicilerin YouTube’da ve dünyada neler olup bittiğini görmesini sağlar. Trendler, çok çeşitli izleyici kitlelerinin ilginç bulabileceği videoları göstermeyi amaçlar. Bazı trend videolar, popüler bir sanatçının yeni şarkısı veya yeni bir filmin fragmanı gibi tahmin edilebilir içeriklerdir. Bazıları ise viral olmuş bir video gibi daha şaşırtıcı içeriklerdir.

Trendler sekmesi kişiselleştirilmemiştir ve her bir ülkede tüm kullanıcılar için aynı trend videolar listesini gösterir. Bu nedenle, Trendler sekmesinde tarayıcınızla aynı dilde olmayan videolar görebilirsiniz. Hindistan’da ise en yaygın 9 Hint dilinin her biri için aynı trend videolar listesi gösterilir.

Trend videolar listesi yaklaşık her 15 dakikada bir güncellenir. Her güncellemede videolar listede üst veya alt sıralara taşınabilir ya da konumunu koruyabilir.

youtube-logo.png

Bir videonun Trendler sekmesinde yer alıp almayacağını belirleyen etmen nedir?​


Trendler, her gün YouTube’da yayınlanan çok sayıda yeni videodan yalnızca bazılarını gösterebilir. Trendler, şu özelliklerdeki videoları göstermeyi amaçlar:


Trendler bu özelliklerin hepsini dengelemeyi amaçlar. Bunun için aşağıdakilerin dahil olduğu, ancak bunlarla sınırlı olmayan bazı sinyalleri dikkate alır:

  • Görüntüleme sayısı
  • Videonun görüntüleme alma hızlı (ör. “sıcaklık”)
  • YouTube dışındaki kaynaklar dahil görüntülemelerin nerede yapıldığı
  • Videonun ne kadar eski/yeni olduğu
  • Videonun, aynı kanaldan son yüklenen videolara kıyasla performansı

YouTube’da neler olup bittiğini gösteren videolardan, izleyicilerimize hitap eden ve platformdaki içeriği yansıtan bir liste oluştururken tüm bu sinyalleri bir araya getiriyoruz. Bu nedenle, belirli bir günde en çok izlenen video, Trendler sekmesinde 1. sırada yer almayabilir. Daha çok izlenen videolar da daha az izlenenlere göre daha alt sıralarda gösterilebilir.

Inline Related Posts

Trendler sekmesinde görünen içeriğin güvenliği konusunda son derece dikkatliyiz. Bu nedenle aşırı küfür, erişkinlere uygun içerik veya şiddet içeren ya da topluluktaki kişileri aşağılayıcı videoların gösterilmemesini sağlamak için filtreler kullanıyoruz. ABD ve diğer bölgelerde, güvenlik ve uygunluğu sağlamak için bu konuyla ilgilenen çalışanlarımız da bulunur.

YouTube, Trendler’de yerleşim için ödeme kabul etmez ve belirli içerik üreticilere ayrıcalıklı davranmaz. Trendler için video seçerken YouTube reklamlarından gelen görüntülemeleri dahil etmeyiz. Çoğu büyük pazarda, Trendler’deki videoların en az yarısının öncelikli olarak YouTube için içerik üreten içerik üreticilerden gelmesini sağlıyoruz.

Trend videoların gizlilik ayarları​


Videolar, Trendler sekmesinde yalnızca gizlilik ayarları herkese açık olarak belirlenmişse gösterilir.

Okumaya devam et...
 

bobonono

Yeni üye
Thank you for your sharing,That's pretty cool.
seo consultant
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.