Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

TVGTR Yetkili Servis Nedir? Yetkili Servisin Önemi

  • Konbuyu başlatan metaren
  • Başlangıç tarihi
Televizyon modelleri, kampanyaları, uydu frekans bilgileri ve daha fazlasını url.gen.tr/tvgtr sitemizden inceleyebilirsiniz.
M

metaren

Misafir
Bu içerikte sizlerle yetkili servisin önemi hakkında bilgi vereceğiz. Konunun yazılma amacı ise, kendini yetkili servis olarak tanıtıp ciddi miktarlarda dolandırıcılık yapan bir şebekedir.

İstanbul’da ikamet eden bir çete grubu internet aracılığı ile dolandırıcılık gerçekleştirmiştir. Öyle ki, sosyal medya platformlarında ( Facebook , Instagram , Twitter , YouTube gibi ) sayfa oluşturup kendisini yetkili servis olarak nitelendiren çete halkımızı mağdur etmiş. Kendilerine ulaşan müşterilerin adresine giderek, çeşitli bahaneler sunup ürünü atölyelerine götürmeleri gerektiğini belirtmiş.

Yetkili Servis Dolandırıcılığı​


Çete; kendileriyle iletişim kuran müşteri adresinden aldığı üründe tamir bedeli belirlemiş. Müşteriden tamir bedelinin havale / eft yoluyla ödenmesini talep etmiştir. Ürünün tamirini yapmadan, hasarlı ürünü geri iade etmeden, hem ürünü çalmış hem de havale yoluyla ücret almıştır.

yetkili-servis.jpg

Yetkili Servis olarak kendisini tanıtan her firmaya güvenmeyin! Araştırmadan işlem yapmayın!

Yetkili Servisin Önemi​


Yetkili servis olarak hizmet veren şirketler, üretici marka temsilcisi görevindedir. Ürüne yetkili servisler haricinde müdahale edilmesi, ürünün garanti kapsamı dışında kalmasına sebebiyet vermektedir. Bu sebeple, yetkili servislere doğrudan güven duyulmaktadır. Oluşan bu güven ortamında dolandırıcılar ile karşılaşmamak için, servisi teyit etmeniz gerekir.

Ürün ile ilgili yetkili servisleri, üretici firmanın websitesinden teyit etmek ile işleme başlayabilirsiniz. Üretici firmanın çağrı merkezi ile iletişime geçerek servis talebinde de bulunabilirsiniz.

Yetkili Servis Nedir? Yetkili Servisin Önemi başlıklı içerik Televizyon Bilgileri sitesinde yayınlanmıştır. Benzeri içerikler ve daha fazlasını Televizyon.Gen.TR adresinde bulabilirsiniz.

Detaylar ve blog sitemizdeki yanıtlara ulaşmak için TVGTR'deki konumuzu inceleyin.
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.