Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yerli oyun girişimi Mage Games, 3.5 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
2022 yılında Murat Baysal tarafından kurulan İzmir merkezli oyun şirketi Mage Games, Actera liderliğinde ve Ludus Ventures’ın katılımı ile 3,5 milyon dolar yatırım aldı.

Mage Games, oyun stüdyolarının üretim sürelerini hızlandırarak yüksek kaliteli oyunlar geliştirmelerini sağlayan bir platform sunuyor. Aynı zamanda mobil oyunlar geliştirip yayınlıyor.

Mage Games kurucusu Murat Baysal, yatırım turu hakkında şunları söyledi: "Global projelerde önemli başarılara imza atmış, oldukça tecrübeli bir ekiple yola çıktık. Mage Games’de rekabetçi PvP oyunlar geliştireceğiz. Aynı zamanda PvP oyunların geliştirme süreçlerini hızlandırmayı hedefleyen bir platform üzerinde çalışıyoruz. Bu yatırım turuyla birlikte ekibimizi daha da güçlendirip uzun vadeli hedeflerimizin ilk aşamasına daha hızlı ulaşmayı planlıyoruz."

Actera’dan yatırıma ilişkin yapılan açıklamada ise "Mage Games’in başarısının hem ülkemiz ihracatına hem de istihdama fayda sağlayacağına inanıyoruz. Mobil oyun sektöründe Türkiye’nin çok daha iyi yerlere gelebilmesi için ülkemizin başarılı oyun şirketlerine yatırım yapmaya devam edeceğiz" ifadesi kullanıldı.

Ludus’dan yatırıma ilişkin yapılan açıklamada ise "Sene başında hayata geçirdiğimiz yeni fonumuz ile Mage Games’e yatırım yapmaktan mutluluk duyuyoruz. Geçmişteki başarılarıyla dikkat çeken ve kendi alanında uzmanlaşmış bu deneyimli takımın serüvenine katkıda bulunacak olmaktan dolayı heyecanlıyız." denildi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.