Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yerli mobil oyun ve uygulama yayıncısı Byterise, 7 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Oyun ve uygulama geliştiricilerinin ihtiyaçlarına göre tasarlanmış 360 derece mobil uygulama pazarlama hizmeti sunan Byterise, tohum öncesi turda 7 milyon dolar değerleme ile yatırım aldı. Yatırım turuna, VL Media Yazılım Tanıtım Bilişim Danışmanlık İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve melek yatırımcı Moris Alhale katıldı.

Girişim, 10’dan fazla stüdyoya ürün optimizasyonu, pazarlama, bütçe yönetimi ve finansman desteği veriyor; yapay zeka sistem altyapıları sağlıyor. Şirketin yaklaşımı, gelişmiş yapay zeka teknolojisini sektöre özel uzmanlıkla birleştirerek uygulamalarının pazarda lider olmasını sağlamak.

Byterise’ın stratejik çözüm ortağı ClickRising, kullanıcıları mobil oyun ve uygulamalarla buluşturan, kullanıcının uçtan uca takibini yapan ve ROAS garantili kullanıcı kazanımı sağlayan teknolojik bir yazılım. Kullanıcı kalitesini baştan uca ölçerek ve kullanıcı maliyeti optimizasyonu ile Byterise'a risksiz bir rekabet avantajı sağlıyor. 2023 Ağustos ayında İstanbul’da kurulan Byterise’ın kurucuları arasında oyun, uygulama, pazarlama ve yazılım sektörünün deneyimli isimlerinden Serkan Turan, Mert Turgut, Göktuğ Gümüş ve Umut Gümeli yer alıyor.

Girişim, şeffaflık ve inovasyona bağlılığıyla öne çıkıyor. ByteRise, kullanıcı odaklı, yüksek kaliteli, yapay zeka destekli uygulamalar sunarak uygulama yayıncılığını yeniden tanımlamayı hedefliyor.

ByteRise’ın kurucu ortaklarından Serkan Turan, konuyla ilgili olarak "Partnerlerimize en yüksek standartlarda destek sağlıyoruz. Yapay zeka destekli uygulamalar ve kendi alt yapılarımızı partnerlerimiz ile paylaşarak yayıncılığı bir üst lige çıkarmayı ve yayıncılıkta yeni bir sayfa açmayı planlıyoruz." dedi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.