Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yerli mobil oyun girişimi YAMY Studio, 8 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Yerli oyun girişimi YAMY Studio'nun UP Venture Capital’dan 4 milyon dolar değerleme ile yatırım aldığını geçtiğimiz Ocak ayında sizlere aktarmıştık. Hybrid-casual türünde oyunlar geliştiren bir oyun şirketi olarak hizmet veren YAMY Studio, 1 yıldan kısa süre içinde yeni bir yatırımlar daha karşımıza çıktı.

YAMY Studio tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, 8 milyon dolar değerleme üzerinden yatırım aldı. Yatırım turuna, UP Venture Capital, İz Yatırım Holding, Mübin Karpuzcu ve diğer melek yatırımcılar katıldı. YAMY Studio'nun ne kadar yatırım aldığı ise paylaşılmadı.

2020 yılında Ahmet Ferhat Akben, Yunus Alkan ve Mikdat Doğru tarafından İstanbul’da kurulan YAMY Studio, aldığı yeni yatırım ile birlikte Ocak ayındaki değerlemesini iki katına çıkarmış oldu. Hybrid-casual türünde oyunlar geliştiren YAMY Studio; Laundry Rush, Parents Run! ve Hoop 4 isimli oyunlara sahip. YAMY Studio ekibinin aktardığı bilgilere göre Laundry Rush oyunu dünya genelinde 3 milyondan fazla indirildi.

Eylül 2020'den bu yana faaliyet gösteren YAMY Studio olarak geliştirdikleri mobil oyunlarla hem küresel hem de yerli yatırımcıların dikkatini çekmeyi başardıklarını belirten YAMY Studio Kurucu Ortağı Mikdat Doğru, yeni yatırımı ekiplerini büyütmek ve odaklandıkları hybrid-casual oyun türünde daha da uzmanlaşmak için kullanacaklarını paylaştı.

Yeni yatırımla sekiz ay gibi kısa bir sürede değerlemelerini ikiye katladıklarını da dile getiren Doğru, hybrid-casual türündeki oyunlarda uzmanlaşan bir stüdyo olarak, oyun içi ekonomide elde ettikleri başarılarla istikrarlı büyümelerini sürdürdüklerini de sözlerine ekledi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.