Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yerli mobil oyun girişimi Pine Games, 2,25 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Odağına mobil oyunları alan yerli girişimler, yatırımlar almaya devam ediyor. Yerli bir mobil oyun girişimi olan Pine Games, yatırım aldığını duyurdu. Pine Games tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, tohum öncesi yatırım turunda 10 milyon dolar değerleme üzerinden 2,25 milyon dolar yatırım aldı.

Yatırım turunun 500 Emerging Europe ve Laton Ventures'ın ortak liderliğinde gerçekleştiğini de ekleyelim. Yatırım turuna, 500 Emerging Europe ve Laton Ventures'ın haricinde ise Loop Games’in kurucusu Mert Gür de katıldı.

Alınan yatırım ile birlikte şirket kurulumunu da gerçekleştiren Pine Games, geniş bir kitleye hitap edecek yenilikçi puzzle oyunları geliştirmeyi hedefliyor. Yankı Yağız Akpek, Burak Sarp ve Yasin Yıldırım tarafından İstanbul'da kurulan Pine Games, ilk etapta bir dizi yalın tarzda ve mekanikte mobil bulmaca oyunları geliştirecek. Pine Games'in ilerleyen dönemde ise oyunlarına tanınmış IP'leri entegre etmeyi hedeflediğini de ekleyelim.

Türk oyun ekosisteminin her yıl unicorn yaratmaya hazır bir durumda olduğunu belirten 500 Emerging Europe Ortaklarından Enis Hulli, Pine Games'in geçmişinin ve farklılaşmış IP tabanlı oyun stratejisinin bu gelişen manzarada onları güçlü bir oyuncu olarak onları konumladığını dile getirdi.

Yağız Akpek ile partner olarak çalıştıkları uzun sürede mobil oyun endüstrisindeki yeteneğine ve vizyoner yaklaşımına yakından şahit olma fırsatını yakaladığını belirten Laton Ventures Kurucu Ortağı Görkem Türk ise Pine Games'in başarılı unicorn şirketlerin miraslarını tek bir ekip altında birleştirdiği vizyonunun olağanüstü potansiyeliyle heyecan verdiğini aktardı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.