Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yerli girişim Biyaku, 80 bin dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Yerli girişim Biyaku'nun 2023'ün Şubat ayında 80 bin dolar tohum öncesi yatırım aldığını sizlere aktarmıştık. 2023 yılında Vanora Ventures, Grovth programına dahil olan Biyaku’ya venture studio kapsamında teknoloji yatırımı yaptı. Böylece girişim, yeni bir altyapı ve mobil uygulama geliştirdi.

2024 yılında ise Vanora Ventures, Biyaku'ya 50 bin dolar nakdi yatırım yaptı. Bununla beraber girişim Sharks&Partners’dan 30 bin dolar yatırım aldı. Biyaku'nun yatırım turu ise devam ediyor.

Girişimin faaliyet alanı​


Bikafalar, Pub Story kurucu ortaklarından Bora Öğünç ve Hypeup, Taxim Pilates ve Flex By Taxim kurucu ortaklarından Fatma Gamze Kiremitçi tarafından kurulan Biyaku, günlük meditasyonlar ve egzersizler ile kullanıcıların cinsel sağlığına destek oluyor.


Özellikle son yıllarda artan dikkat dağınıklığı ve odaklanma sorunu, çevresel uyaranlar ve stres, cinsellik üzerinde olumsuz etkilere neden oluyor. Biyaku bu sorunlara ürettiği uygulama ile çözüm getirmeyi hedefliyor. Biyaku’nun gelir modeli ise premium abonelik üzerine kurulu. Yerli girişimin asıl hedefi Kuzey Amerika pazarında global ölçekte büyümeyi hızlandırmak.

Vanora Ventures Head of Business Analysis Sena Koçer yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi:

“Biyaku, bu yıl studio içerisinde bizi oldukça heyecanlandıran girişimlerden. Globalde çok büyük bir ivmeyle büyüyen bu pazarda, deneyimli girişimcilerle birlikte bu macerada yer almaktan çok mutluyuz. Önümüzdeki dönemde yeni özellikler ve işbirlikleri ile Biyaku adından sıklıkla söz edileceğini öngörüyoruz.”

Girişimin kurucu ortağı Bora Öğünç platformda 500'den fazla içerik yer aldığını belirtirken, yakında interaktif içeriklerin de uygulamada kendini göstereceğini ifade etti. Gelecek planlarını aktaran girişimin kurucu ortaklarından Fatma Gamze Kiremitçi ise güvenilir bir kaynak olarak konumlanmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.