Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yenilenmiş akıllı telefonlara odaklanan Mobilfon, Turkcell Yeni Teknolojiler GSYF'den yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Yenilenmiş akıllı telefonlara odaklanan yerli bir girişim olarak karşımıza çıkan Mobilfon'u ilk olarak 2022 yılının Ağustos ayında sizlere aktarmıştık. Cep telefonu, tablet, dizüstü bilgisayar, akıllı saat ve tüketici elektroniği kategorisindeki tüm cihazları yenileyerek ekonomiye kazandırmak için kurulan Mobilfon, yatırım aldığını duyurdu.

Mobilfon tarafından paylaşılan bilgilere göre girişim, Turkcell Yeni Teknolojiler Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’ndan yatırım aldı. Mobilfon'un tam olarak ne kadar yatırım aldığı veya değerlemesi ile ilgili ise herhangi bir bilgi paylaşılmadı.

Alınan yatırım, Mobilfon'un ekibini büyütmesi ve mağazalar açması için kullanılacak. 2020 yılının Şubat ayında Ömer Lütfi Soylu, Tahir Tuluk, Mustafa Kemal Turnacı ve Hakan Gören tarafından İstanbul'da kurulan Mobilfon, Ticaret Bakanlığı tarafından verilen Yenileme Merkezi ve Yenileme Yetki Belgesi ile cep telefonlarını yenileyerek, 1 yıl garantili şekilde satıyor.

Turkcell Yeni Teknolojiler Girişim Sermayesi Yatırım Fonu’nun güven duyarak gerçekleştirdiği yatırımın, diğer yatırımcılardan sağlayacakları ekonomik katkının habercisi olduğunu belirten Mobilfon Genel Müdürü İlker Tekin, 2023 yılını Mobilfon için yatırım, istihdam ve mağazalaşma açısından önemli bir yıl olarak ilan ettiklerini belirtti.

İleride Mobilfon özelinde diğer yatırımcıların da ilgisinin artacağını düşündüklerini aktaran Tekin, yılın son çeyreğinde ise belirledikleri illerde ve ilçelerde franchise modeliyle mağazalaşma adımları atmayı planladıklarını aktardı.

Yenilenmiş akıllı telefonlara odaklanan girişimlerin son 2 yıl içinde oldukça yaygınlaştığını da hatırlatalım. Mobilfon'un rakipleri arasında bulunan Easycep ve Getmobil gibi girişimlerin aldıkları yatırımları da 2022 yılında sizlere aktarmıştık.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.