Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yenilenen Twitter Blue aboneliği, Apple'ın yüzde 30'luk komisyonundan kaçınmak için daha geç yayına alınacak

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
Son dönemde Elon Musk ve Apple arasında ciddi bir gerginlik var ve bu duruma dair merak edilenleri tüm detaylarıyla dün sizlerle paylaşmıştık. Bu tartışmanın bir noktasında Musk, Apple'ın uygulama mağazası App Store'u da eleştirmişti. Başlangıçta App Store'daki sansürü eleştiren ve hatta Epic Games'in meşhur videosunu paylaşan Musk, Apple'ın tüm sansür eylemlerini müşterilere açık bir şekilde paylaşması gerektiğini vurgulayan bir anket gerçekleştirmişti. Elon Musk, App Store'dan alınan yüzde 30'luk komisyona da vurgu yapmıştı.

Şimdi ise Twitter'ın yenilenen Blue aboneliğinin, Apple'ın yüzde 30'luk komisyonundan kaçınmak için yeniden yayına alındığında iOS'ta uygulama içi satın alma olarak mevcut olmayabileceği iddia ediliyor. Musk, yenilenen özelliğin 29 Kasım'da yayına alacağını söylemişti. Ancak Platformer, bu lansmanın ertelendiğini söylüyor. The Verge'ün ulaştığı kişilere göre bu ertelemenin doğrulandığı da belirtiliyor.

Platformer'a göre yenilenen Blue'da 7,99 dolardan 8 dolara bir artış ve telefon numarası doğrulaması şartı da dahil olmak üzere başka değişiklikler olacak. Ancak bunlara dair henüz net bir bilgi mevcut değil.

Musk, paylaştığı bir tweet ile Apple'ın App Store'da Twitter'ı kaldırmakla tehdit ettiğini açıklamış ve şirketin kendilerine bunun için bir neden sunmadığını belirtmişti. Ayrıca Twitter'ın en büyük reklamcılarından biri olduğu söylenen Apple'ın sosyal ağdaki reklamların büyük bir kısmını durdurduğunu da sözlerine eklemişti.

Yenilenen Twitter Blue ne zaman yayına alınacak, Elon Musk ve Apple arasındaki gerginlik nasıl son bulacak, merakla bekliyoruz.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.