Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Yemeksepeti ekibi, 1 Nisan 2022'ye kadar evden çalışmaya devam edecek

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
G

Gözde Ulukan

Misafir
Pandemi ile hayatımızda birçok değişiklik yaşandı. İş yapış şekillerimiz değişti, toplantılar, etkinlikler online yapılmaya başlandı. Ancak belki de en önemlisi pandeminin başında geçici sandığımız uzaktan çalışmaların artık yavaş yavaş kalıcı hale gelmesi oldu. Yine de globalde birçok teknoloji devi bu kapsamda ofise dönüş takvimlerini, ertelemeli de olsa açıklamaya başladı. Tüm bunların yanı sıra hibrit çalışmada da ciddi bir artış yaşandı.

Şimdi edindiğimiz bilgilere göre ülkemizdeki teknoloji ekosisteminin önemli şirketlerinden biri olan Yemeksepeti de uzaktan çalışmayı 1 Nisan 2022 tarihine kadar uzattı. Şirket, an itibarıyla uygulamakta olduğu uzaktan çalışma sistemine bu tarihe kadar aynı şekilde devam edecek. Ofise dönüş tarihi konusunda her ne kadar 1 Nisan'da karar kılınmış olsa da aslında bunu ilerleyen dönemdeki şartların şekilendireceğinin altını çizmekte fayda var.

Yemeksepeti son dönemde birkaç farklı konuyla gündemimizdeydi. Bunlardan ilki Yemeksepeti'nin kurucusu Nevzat Aydın'ın CEO'luk görevini Mert Baki'ye devretmiş olması. Mert Baki, CEO olmadan önce şirkette Chief Business Development Officer görevini yürütüyordu.

Bir diğer konu ise Yemeksepeti'nin verilere karşılık fidye talebi aldığı iddiasıydı. Yemeksepeti, kullanıcı veri tabanınına yönelik siber saldırı gerçekleştirildiği ve buna karşılık fidye istenildiğine dair gündem üzerine sosyal medya hesabından bir açıklama yayınlamıştı. Açıklamada, şirketin yapılan yasa dışı teklifi değerlendirmeye bile almadığı vurgulanırken, bu son olayla bağlantılı olarak herhangi bir veri ihlali ya da hırsızlığı tespit edilmediği dile getirilmişti.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.