Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yazılımcılar için üretimsel yapay zeka destekli araçlar sunan Codeium, 65 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
İş hayatının değişmez bir parçası haline gelen yapay zeka, her geçen gün yeni örneklerle karşımıza çıkmaya devam ediyor. Odağına üretimsel yapay zeka teknolojilerini alan Codeium, B serisi yatırım turunda 65 milyon dolar yatırım aldığını duyurdu.

65 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, Kleiner Perkins liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Kleiner Perkins haricinde ise girişimin mevcut yatırımcıları arasında bulunan Greenoaks ve General Catalyst de katıldı.

Codeium tarafından aktarılan bilgilere göre 65 milyon dolarlık B serisi yatırım turu, 500 milyon dolar değerleme üzerinden gerçekleşti. Codeium, alınan yeni yatırımı hem ekibini büyütmek hem de üretimsel yapay zeka destekli aracını geliştirmek için kullanacağını duyurdu.

Varun Mohan ve Douglas Chen tarafından ABD'de kurulan Codeium, üretimsel yapay zeka destekli araçlar üzerinde çalışıyor. Codeium tarafından geliştirilen araçlar üretimsel yapay zeka ile birlikte yazılımcıların işini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Temelinde üretimsel yapay zeka destekli bir kodlama aracı sunan Codeium, aracında kodlama odaklı büyük dil modellerini kullanıyor. Codeium'un yapay zeka destekli kodlama aracı, kodlama sürecindeki verimsizlikleri ortadan kaldırmak ve yazılımcıların işini kolaylaştırmak için geliştirildi.

70'ten fazla dil destekleyen Codeium, 40'tan fazla da yazılım geliştirme aracı ile entegre bir şekilde çalışabiliyor. Codeium'un entegrasyon sunduğu araçlar arasında ise Visual Studio Code, JetBrains, Eclipse ve Jupyter Notebooks da yer alıyor. Son olarak temelinde Copilot gibi çözümlere rakip olan Codeium'un bugüne kadar 300 binden fazla yazılımcıya ulaştığını da ekleyelim.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.