Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yatırımcıları arasında Gwyneth Paltrow, Drew Barrymore, Cameron Diaz'ın yer aldığı Evernow 28,5 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Kadın sağlığını odaklanan girişimleri tanımlamak için kullanılan Femtech sektörünün 2027 yılına kadar 60 milyar dolara ulaşması bekleniyor. Hatta Rock Health'in yaptığı araştırmaya göre bu yılın ilk çeyreğinde en çok finanse edilen klinik alanlarından biri olarak ön plana çıktı.

Bugün edindiğimiz bilgilere göre Gwyneth Paltrow, Drew Barrymore, Cameron Diaz, Abby Wambach menepoz dönemindeki kadınların sağlığına odaklanan Evernow'a yatırım yaptı. 28,5 milyon dolarlık tur, NEA tarafından yönetildi. 8VC, Refactor Capital ve Coelius Capital'in yanı sıra Color CEO'su Othman Laraki, eski Morgan Stanley Başkan Yardımcısı Carla Harris de yatırım turuna dahil oldu. Yeni gelen yatırım şirketin iş süreçlerini geliştirmek ve Ar-Ge çalışmaları için kullanılacak.

NEA ortağı Vanessa Larco, "Evernow ile ortak olmaktan heyecan duyuyoruz. Çünkü geliştirdikleri teknolojik yaklaşım sayesinde kadın sağlığına öncelik verme konusunda yeni bir dönemin açılacağına inanıyoruz" diye konuşarak şirketin önemini ortaya koyuyor.

Dünya Sağlık Örgütü, menopozu yumurtalıkların aktivitelerini kaybetmeleri sonucu adet döngüsünün kalıcı olarak kesilmesi olarak tanımlanıyor. 2019 yılında Alicia Jackson tarafından kurulan Evernow, menepoz dönemine giren kadınlara erken tanı ve tedavi imkanı sağlıyor.

Sisteme kayıt olanların sağlık geçmişine uygun tedavi planları oluşturuluyor. Hormon tedavisi ya da gece terleme gibi belirtileri ortadan kaldıracak ilaçların kullanıcıların evlerine ulaşmasına yardım ediyor.

FemTech alanına geçen Mart ayında bir yatırım haberi daha dikkat çekmişti. Alife Health, 22 milyon dolarlık yatırım almıştı. Yatırım turu Lux Capital, Union Square Ventures ve Maveron tarafından yönetilmişti. Bu, ABD merkezli girişimin geçen sene aldığı 9,5 milyon dolarlık yatırımından bir sene sonra gelmişti. 2020 yılında yola çıkan şirket, tüp bebek tedavisi için kişisel veri topluyor. Kişiselleştirilmiş doğurganlık verileriyle süreci klinik olarak destekliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.