Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Yatırım Fonu Yöneticisi Jones, Bitcoin Yatırımı Yapıyor!

E

elif tanriverdi

Misafir
Amerikalı milyarder Paul Tudor Jones, CNBC ile yaptığı röportajda portföyünün %5’ini Bitcoin ’e ayırdığını söyledi. Ayrıca altına, nakite ve diğer emtialara her biri %5 olacak şekilde yatırım yaptığını açıkladı.

Paul Tudor Jones, Bitcoin’i matematiğe benzettiğini söyledi. Bu nedenle güvenilir, tutarlı, dürüst bir varlık olduğunu belirtti. Jones, geçtiğimiz mayıs ayında enflasyondan korunmak için Bitcoin aldığını da açıklamıştı. Jones, “İki ile iki her zaman dört eder” diyerek matematiğin tutarlılığı ve kesinliği üzerinden Bitcoin’e olan güveninin altını çizdi. Milyarder yatırımcı, ”Bitcoin; güvenilir, tutarlı, dürüst ve %100 kesin olan bir varlıktır. Ben de Bu tarz yatırım yapmayı seviyorum.” dedi.

Ayrıca çarşamba günü düzenlenen Fed toplantısı hakkında konuşan Jones; söz konusu ekonomik atmosferde sadece Bitcoin’e yatırım yaparken kesinlik duygusu içinde yatırım yapabildiğini ve bu yüzden ilgisini çektiğini açıkladı. Jones, şu anda ne gibi bir portföy stratejisi izlenebileceği ile ilgili sorulara şu açıklamayı yaptı:

“Kesin olarak bildiğim tek bir şey var; Portföyümün %5’ini altında, %5’ini Bitcoin’de, %5’ini nakitte, %5’ini emtialarda tutmak istiyorum. Kalan %80’lik kısımla ne yapacağımı bilmiyorum. Fed’in ne yapacağını bekleyip görmek istiyorum çünkü ne yaparlarsa, etkisi büyük olacak.”

Kaynak : Kripto Blogu

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.