Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yaşlı bakımına odaklanan Birdie, 30 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Evde yaşlı bakımına odaklanan bir dijital bakım platformu olan Birdie, geçtiğimiz yılın Mayıs ayında Index Ventures liderliğinde 11,5 milyon dolar yatırım almıştı. Yaklaşık 1 yıl sonra yeni bir yatırım ile karşımıza çıkan Birdie, B serisi yatırım turunu tamamladığını duyurdu.

Birdie tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, B serisi yatırım turunda 30 milyon dolar yatırım aldı. Birdie'nin 30 milyon dolarlık yatırım turu, Sofina liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, Sofina'nın haricinde ise Omers Ventures ve Index Ventures da katıldı.

Alınan 30 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Birdie girişiminin bugüne kadar aldığı yatırım ise 52,6 milyon dolara ulaştı. Birdie tarafından aktarılan bilgilere göre alınan yeni yatırım, şirketin hem Birleşik Krallık hem de Avrupa'daki büyümesi için kullanılacak.

2017 yılında Abeed Mohamed, Gwen Le Calvez, Max Parmentier ve Rajiv Tanna tarafından Londra'da kurulan Birdie, bakıcılar için verimliliklerini artırabileceği ve bakım sağladıkları kişilerin yaşamlarını da iyileştirmeyi amaçlayan araçlar sunuyor.

Yaşlı bakımı konusunda bir işletim sistemi gibi çalışan Birdie, 700'ü aşkın bakım işletmesi ile birlikte çalışıyor. Birdie platformunun bugüne kadar 8 bini aşkın aile tarafından kullanıldığını da ekleyelim. SaaS platformu olarak hizmet veren Birdie, hasta yönetimini kolaylaştıran araçlar sunuyor.

Alınan yatırım ile ilgili açıklamalarda bulunan Birdie kurucu ortağı ve CEO'su Max Parmentier, yerel bakım şirketleri ile partner anlaşmaları imzaladıklarını ve Avrupa'da büyümeye devam edeceklerini paylaştı.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.