Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Yapay Zekâ Teknolojili Müzikler, Grammy Ödülüne Aday

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Yapay Zekâ Teknolojili Müzikler, Grammy Ödülüne Aday

İlk olarak recording Academy CEO’su Harvey Mason, yapay zekâ tarafından oluşturulan müzikli içeriklerin Grammy adaylığına uygun olduğunu belirtti.

Yapay zekâ teknolojisi, müzik sektöründe de kendini gösteriyor. Müzik dünyası ise yapay zekanın müzik endüstrisine sızarak yükselişini kabullenmeye başlamış durumda. Grammy, Yapay Zekâ Teknolojili Müzikler ‘in 2024 ödül töreninde ödül alabileceğini açıkladı.

Recording Academy CEO’su ve Başkanı Harvey Mason konuyu şöyle açıkladı:

Yapay Zekâ Teknolojili Müzikler Grammy adaylığına kesinlikle uygundur.

Recording Academy’nin müzik parçasının yapay zekâ kısmına Grammy ya da adaylık vermeyeceğini dile getirdi.

Habere göre, bir yapay zekâ ses modeli parçada baş vokal yaparsa, şarkı sözü kategorisinde uygun olabilir, ancak performans kategorisinde uygun olmayabilir ya da bunun tersi de geçerli olabilir.

Mason bunun nedenini performansın insan ürünü sonucu olmaması şeklinde açıkladı. Mason, insanın daha fazla ve anlamlı bir şekilde katkıda bulunduğu sürece, her zaman dikkate alınacağını söyledi. Recording Academy, şimdilik yapay zekanın kendisine herhangi bir ödül vermeyeceğini belirtti.

Açıkçası teknolojinin insan yaratıcılığının önüne geçmesini istemiyoruz. Teknolojinin insan yaratıcılığına katkıda bulunduğundan emin olmak istiyoruz.

Sanatçılar, yapay zekâ konusunda ne düşünüyor?


Diğer yandan yapay zekanın benimsenmeye başlaması ilk olarak 2022’de sohbet platformu ChatGPT‘nin ortaya çıkmasıyla başladı. ChatGPT kullanımı arttıkça yapay zekâ teknolojisi de giderek kullanımı yaygın hale geldi.


İlginizi çekebilir:
Twitter’ın Rakibi Threads Çok Konuşulacak!

Öte yandan yapay zekayı müzik sektöründe kabul edenler kadar kabul etmeyenlerde vardı. Dünyaca ünlü rapçi Ice Cube, yapay zekaya sıcak bakmadı ve tehlikeli olarak nitelendirdi. Ice Cube, yapay zekâ tarafından oluşturulmuş parçalarda sesini kopyalayan herkesi, şarkıyı barındıran platformlarla birlikte dava edeceğini açıklamıştı.

Bizleri Websitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kripto Bloğu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın

Yapay Zekâ Teknolojili Müzikler, Grammy Ödülüne Aday yazısı ilk önce Türkiye'nin Kripto Blogu | En Güncel Kripto Para Haberleri üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.