Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Kripto Yapay Zeka, Teknoloji Şirketleri İçin Ne Anlam İfade Ediyor?

  • Konbuyu başlatan Batuhan Dursun
  • Başlangıç tarihi
DİKKAT ! Kripto para piyasası kontrol veya tahmin edilebilir değildir. Anlık değişimler ile kazanç elde edebileceğiniz gibi, ciddi mali zararlar ile karşılaşabilirsiniz. Aşağıdaki içerik konuyu başlatanın sorumluluğunda ve bilgilendirme amaçlıdır. Ticari tavsiye değildir.!
B

Batuhan Dursun

Misafir
Yapay zeka, Teknoloji Şirketleri İçin Ne Anlam İfade Ediyor?

Yapay zeka, teknoloji şirketleri için ne anlam ifade ediyor?


Yapay zeka, teknoloji firmaları arasında aktif bir şekilde yer almaya devam ediyor.

Son zamanlarda yapılan araştırmalara göre ise bu teknoloji, şirketlerin dilinden düşmüyor.

Yapay zeka teknolojilerinin kullanımı, son zamanlarda büyük ölçüde artmış durumda. Teknoloji şirketleri başta olmak üzere, birçok firma bir süredir yapay zekanın avantajlarından faydalanmaya devam ediyor.

Birçok şirket, kazanç raporu açıklamalarında yapay zekâ konusunda bazı açıklamalarda bulunuyor.

Yayınlanan habere göre büyük teknoloji şirketlerinin, kazanç raporu açıklamalarında yapay zekayı dile getirme oranları, bir önceki döneme göre epey arttı.

Yapay zeka benimsemeleri, üst seviyede

Yapay zekâ
ile ilgili konularda üst sıralarda yer alan şirketler arasında Intel, Microsoft ve Meta gibi şirketler yer alıyor. Bunula birlikte, IBM, Omnicom, ServiceNow, Moody’s gibi şirketlerin de yapay zekayı sıkça kullanmaya başladılar.

Edinilen bilgiye göre Intel, önceki dönemlere göre yapay zekayı kullanma oranını büyük ölçüde artırdı. Alphabet şirketi ise, kazanç rapor açıklamalarında yapay zekâ teknolojisinden sıkça bahsederken, Microsoft’un Alphabet şirketine göre biraz daha az yapay zekadan bahsettiğini ve kullandığı bilgisi hakim.

İlginizi çekebilir: Worldcoin Heyecanı Uzun Sürmeyecek Mi?

Üstelik yapay zekanın, firmaların dilinden düşmemesi de sektörün bu teknolojiye olan eğilimi ile doğrusal oranda ilerliyor. Bildiğimiz üzere Google, Microsoft ve OpenAI 26 Temmuz tarihinde yapay zeka’nın gelişimini düzenlemek gayesiyle ‘’Frontier Model Forum’’’u kurdu.

Ek olarak, Google, Microsoft ve OpenAI, Meta’nın da destekleriyle ABD , yapay zekâ geliştirmelerini açık ve güvenli bir şekilde gerçekleştireceklerine dair söz verdi.

Bizleri Websitemizden, Instagram, Facebook, Twitter hesaplarımızdan takip edebilirsiniz.
Kripto Bloğu telegram kanalımıza abone olmayı unutmayın

Yapay Zeka, Teknoloji Şirketleri İçin Ne Anlam İfade Ediyor? yazısı ilk önce Kripto Bloğu üzerinde ortaya çıktı.

Kaynak : Kripto Blogu
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.