Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yapay zeka odaklı veri platformu Atlan, 105 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
Veri analizi araçları geliştiren bir girişim olarak karşımıza çıkan Atlan'ın 50 milyon dolar yatırım aldığını 2022 yılının Mart ayında sizlere aktarmıştık. Atlan, aradan geçen iki yılı aşkın sürecin ardından yeni bir yatırım aldığını duyurdu. Atlan tarafından aktarılan bilgilere göre girişim, C serisi yatırım turunda 105 milyon dolar yatırım aldı.

Atlan'ın C serisi yatırım turu, Singapur'un varlık fonu GIC ve Meritech Capital'ın ortak liderliğinde gerçekleşti. Yatırım turuna, GIC ve Meritech Capital haricinde ise şirketin mevcut yatırımcıları arasında yer alan Salesforce Ventures ve PeakXV Partners da katıldı.

105 milyon dolarlık yeni yatırım ile birlikte Atlan girişiminin değerlemesi 750 milyon dolara ulaştı. Karşılaştırmak gerekirse yaklaşık 2 yıl önce Atlan'ın değerlemesi 450 milyon dolar seviyelerindeydi. Yeni yatırım ile Atlan'ın bugüne kadar aldığı toplam yatırım miktarı ise 206 milyon dolar oldu. Yeni yatırım, Atlan'ın ürün geliştirme çalışmaları ve operasyonlarını büyütmesi için kullanılacak.

2018 yılında Prukalpa Sankar ve Varun Banka tarafından Singapur'da kurulan Atlan, veri ve yapay zeka yönetimine odaklanan bir platform sunuyor. Atlan tarafından aktarılan bilgilere göre şirketin gelirleri son iki yıl içinde 7 kat arttı.

Atlan'ın gelirlerinin artmasındaki en büyük etken ise yapay zeka teknolojilerinin her geçen gün daha da popülerleşmesi. Tüm dünyadan markalar, kendi yapay zeka çözümlerini geliştirmek adına çalışmalar yapıyor. Tam da bu noktada devreye giren Atlan, veri ve iş ekiplerinin yapay zekaya hazır verileri bulabilmesi ve yönetebilmesi için kataloglanmış meta veriler sunuyor.

Atlan'ın müşterileri arasında ise Cisco, Autodesk, Unilever, Ralph Lauren, FOX, News Corp, Nasdaq, NextGen, Plaid ve HubSpot gibi önemli markalar yer alıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.