Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yapay zeka girişimi NeuBird, 22 milyon dolar tohum yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Bulut tabanlı ve üretimsel yapay zeka destekli operasyon platformu sağlayıcısı NeuBird, Mayfield liderliğinde 22 milyon dolar tohum yatırım aldı. Şimdiye kadar 3 exit gerçekleştiren Goutham Rao ve Vinod Jayaraman tarafından kurulan NeuBird, yapay zeka asistanı aracılığıyla operasyonlara üretimsel yapay zeka katmanı ekliyor.

NeuBird'ün Hawkeye adlı yapay zeka ITOps mühendisi, yazılım sorunlarının temel nedenlerini belirlemeye odaklanıyor. Hawkeye, hizmet verilen şirketin ekibiyle birlikte çalışıyor. Paylaşılan bilgilere göre BT ve SRE operasyon ekipleri, Hawkeye'ı kullanarak entegrasyon ve ölçeklendirme sorunlarını kolayca tespit edebiliyor.

Genel olarak ekiplerin bir olaya müdahale etmesi ve söz konusu olayı çözmesi saatler sürebiliyor. Hawkeye'ın kullanımıyla saatler alan bu sürecin dakikalar içinde tamamlanması amaçlanıyor. Şu anda beta sürümünde olan Hawkeye'ın bu yıl içinde kullanıma sunulması bekleniyor.

NeuBird müşterileri, kullandıkları çeşitli bulut sistemlerine kimlik bilgilerini girerek doğrudan bağlanabiliyor. Bu noktada herhangi bir şekilde verileri taşımaya gerek olmadığını da belirtelim. Söz konusu erişimi kullanan NeuBird, bir çözüm sunabilmek adına mevcut diğer bilgilerle çapraz kontrol sağlayabiliyor. Böylece genelde modelin çalışması için şirkete özgü verilerin elde edilmesiyle ilgili zorluklar da devre dışı kalıyor.

NeuBird'ün kullandığı modeller arasında Llama 2 ve Mistral yer alıyor. Girişim, günlükleri ve metrikleri analiz etmek için Llama 2 başta olmak üzere birbirinden farklı modeller kullanıyor. Diğer analiz türleri için ise Mistral tercih ediliyor. Bununla beraber şirket, her doğal dil etkileşimini bir SQL sorgusuna dönüştürüyor. Böylece yapılandırılmamış veriler, yapılandırılmış verilere dönüşüyor. Goutham Rao, Hawkeye sayesinde işletmelerin BT operasyonlarını kalifiye yeteneklerin azlığıyla sınırlı kalmadan ölçeklendirebileceklerini belirtiyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.