Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi Yapay zeka girişimi Eliyan, 60 milyon dolar yatırım aldı

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
Yapay zeka girişimi Eliyan, 60 milyon dolar yatırım aldı. Şirketin 60 milyon dolarlık yatırımı Samsung Catalyst Fund ve Tiger Global Management tarafından ortaklaşa yönetildi. ABD merkezli Eliyan'ın yatırım turunda Intel Capital, SK Hynix, Cleveland Avenue ve Mesh Ventures yer aldı. Şirketin 2022 yılında da A serisi yatırım turunda 40 milyon dolar yatırım aldığını hatırlatalım.

Şirket, yeni yatırımı pazarlama alanını genişletmek ve Ar-Ge faaliyetlerini hızlandırmak için kullanacağını açıkladı.

Eliyan, 2021 yılında Ramin Farjadrad, Patrick Soheili ve Syrus Ziai tarafından kuruldu. Şirket, temelde yapay zeka çiplerinin işlem hızını artıran bir teknoloji geliştiriyor. Bu teknoloji, yapay zeka yongalarındaki farklı bileşenler arasındaki iletişimi güçlendirerek işlem gücünü artırmayı amaçlıyor. Eliyan'ın temel hedefi, yapay zeka alanında daha yüksek performans sağlayan ve daha az enerji tüketen bir bağlantı teknolojisi üretmek.

Şirketin geliştirdiği teknoloji, sağlık, otomotiv, finans ve diğer birçok sektörde geniş bir kullanım potansiyeline sahip. Bu teknoloji, daha güçlü ve verimli yapay zeka sistemlerinin oluşturulmasına önemli bir katkı sağlıyor.

Eliyan'ın teknolojisi, yapay zeka alanındaki inovasyonu teşvik ederek bu sektörlerde daha ileri seviyede uygulamaların geliştirilmesine olanak tanıyor. Bu da şirketin gelecekteki büyüme potansiyelini artırıyor ve yapay zeka teknolojisinin daha yaygın olarak benimsenmesine katkı sağlıyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.