Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Çözüldü XenForo SQL ile Şifre Değiştirme

Metaren

Administrator
Yönetici
Hesap güvenliği için her platformda farklı şifreler kullanılması tavsiye edilmektedir. Ancak bu duruma uyum sağlamak, şifreleri hatırlamak pek kolay değil. Xenforo forum yönetici şifrenizi unuttuysanız ve farklı bir yönetici tanımlamadıysanız şifre sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Eğer şifremi unuttum adımları ile mail almakta da problem yaşıyorsanız tek çareniz, SQL sorgusu ile şifre değiştirmek olacaktır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz query'i Xenforo kurulu olan SQL'de çalıştırmanız gerekmektedir. Bu query sayesinde id numarası 1 olan kullanıcı için yeni şifre belirlemiş olursunuz.

SQL:
UPDATE xf_user_authenticate
SET data = BINARY
  CONCAT(
    CONCAT(
      CONCAT('a:3:{s:4:"hash";s:40:"', SHA1(CONCAT(SHA1('Yeni_Şifre'), SHA1('salt')))),
      CONCAT('";s:4:"salt";s:40:"', SHA1('salt'))
    ),
    '";s:8:"hashFunc";s:4:"sha1";}'
  ),
scheme_class = 'XenForo_Authentication_Core'
WHERE user_id = 1;

Yeni_Şifre yazılı alana tanımlamak istediğiniz yeni şifreyi yazmalısınız. Ayrıca farklı bir kullanıcının şifresini SQL Query ile değiştirmek istiyorsanız, öncelikle üyenin user id'sini bulmanız gerekmektedir. Konunun son satırındaki user id kodunu değiştirmeniz gerekecektir.

SQL:
WHERE user_id = 1;
 

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.