Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Çözüldü XenForo SQL ile Şifre Değiştirme

Metaren

Administrator
Yönetici
Katılım
14 May 2021
Mesajlar
134
Hesap güvenliği için her platformda farklı şifreler kullanılması tavsiye edilmektedir. Ancak bu duruma uyum sağlamak, şifreleri hatırlamak pek kolay değil. Xenforo forum yönetici şifrenizi unuttuysanız ve farklı bir yönetici tanımlamadıysanız şifre sıfırlama işlemi yapabilirsiniz. Eğer şifremi unuttum adımları ile mail almakta da problem yaşıyorsanız tek çareniz, SQL sorgusu ile şifre değiştirmek olacaktır.

Aşağıda paylaşmış olduğumuz query'i Xenforo kurulu olan SQL'de çalıştırmanız gerekmektedir. Bu query sayesinde id numarası 1 olan kullanıcı için yeni şifre belirlemiş olursunuz.

SQL:
UPDATE xf_user_authenticate
SET data = BINARY
  CONCAT(
    CONCAT(
      CONCAT('a:3:{s:4:"hash";s:40:"', SHA1(CONCAT(SHA1('Yeni_Şifre'), SHA1('salt')))),
      CONCAT('";s:4:"salt";s:40:"', SHA1('salt'))
    ),
    '";s:8:"hashFunc";s:4:"sha1";}'
  ),
scheme_class = 'XenForo_Authentication_Core'
WHERE user_id = 1;

Yeni_Şifre yazılı alana tanımlamak istediğiniz yeni şifreyi yazmalısınız. Ayrıca farklı bir kullanıcının şifresini SQL Query ile değiştirmek istiyorsanız, öncelikle üyenin user id'sini bulmanız gerekmektedir. Konunun son satırındaki user id kodunu değiştirmeniz gerekecektir.

SQL:
WHERE user_id = 1;
 

Benzer konular

Reklam