Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi X, hassas içerik yüzünden kısıtlanan hesaplara konuyla ilgili bilgi verecek

  • Konbuyu başlatan Candeğer Muradoğlu
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
C

Candeğer Muradoğlu

Misafir
X, "shadow banned" olarak adlandırılan bir uygulama ile ilgili kullanıcılara bilgi verme özelliğini yayınlamaya yaklaşıyor. X'te tasarımcı olarak çalışan Andrea Conway, Elon Musk'ın geçen yıl vadettiği bu özelliğin önizlemesini X hesabında paylaştı.

Hatırlatmak gerekirse shadow banned, kullanıcıların paylaşımlarının diğer kullanıcılardan gizlendiği bir kısıtlama türü olarak biliniyor. Genellikle kullanıcılar, bu kısıtlamadan haberdar olmuyor.

Paylaşılanlara göre bildirimler sekmesinde bir uyarı ve bazı hesapların neden görünürlüğünün sınırlanabileceğini açıklayan bir bilgilendirme sayfası dikkat çekiyor. Bu bilgilendirme sayfası, "Hesabınız muhtemelen grafik, şiddet içeren, çıplaklık, cinsel içerik, nefret sembolleri veya hassas içerik gibi duyarlı medya içerebilir" şeklinde açıklama yapıyor.

Sayfa ayrıca, "Hassas içerik görmek istemeyen kullanıcılar için gönderilerinizi uyarı ile kapatabiliriz. Hesabınızın içeriği, 'Sizin İçin' ve 'Takip Edilen' zaman çizelgelerinden, önerilen bildirimlerden, trendlerden ve arama sonuçlarından hariç tutularak sınırlanabilir" diye ekliyor.

starting transparency somewhere pic.twitter.com/QUNKga1t4I

— Andrea Conway (@ehikian) September 26, 2023Bu mesajın altında bir itiraz düğmesi bulunuyor. Böylece kullanıcılar X'in başlangıçtaki kararını yeniden gözden geçirmesini talep edebiliyorlar. Conway ayrıca kullanıcıların hesap durumunu uygulamanın bildirim sekmesi dışında da görmelerinin olası olduğunu belirtti. Ancak bu konuda daha fazla detay vermedi. Arayüz tasarımı ve ifadelerin hala kesinleştirilmediğini de sözlerine ekledi.

Şirket daha önce, kurallarını ihlal eden belirli tweet'ler için bir etiketleme özelliği sunmuştu. Ancak bu son güncelleme, sadece belirli tweet'ler için değil, hesap düzeyindeki kısıtlamaları da görünür hale getirecek.

Twitter'ın önceki yönetimi döneminde bu uygulamaya visibility filtering yani görünürlük filtresi adı veriliyordu. Ancak şirket bu uygulama hakkında ayrıntıları kamuya açıklamamış veya hangi hesapların sınırlı olduğunu paylaşmamıştı. Bu konu, Musk'ın geçen yıl kurum içi e-postaları ve diğer şirket kayıtlarını bağımsız gazetecilere teslim etmesinin ardından tekrar gündeme geldi. Gazeteciler, Twitter yöneticilerinin görünürlük filtresini tartıştığı kayıtları yayınladılar.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.