Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Wix ile Yapılmış Siteler: İlham Verici Örnek Wix Siteleri

• Konbuyu başlatan Burak Oran
  • Başlangıç tarihi
B

Burak Oran

Misafir
WPMAVI. WPMAVI - Türkiye Wordpress Rehberi

Wix ile kolay bir şekilde gerçekten profesyonel, işlevsel ve etkileyici bir web sitesi kurulup kurulamayacağı konusunda çekincesi olanlar için bir Wix ile yapılmış siteler listesi hazırladım. Hazırladığım listede, canlı wix örnek siteleri görmek isteyenler için gerek yerli gerekse de yabancı bir çok site mevcut.

Önemli: Eğer aklınızda wix ile bir web sitesi kurma fikri varsa, wix’in wpmavi okuyucularına özel indirimi mevcut. ( indirim linki: wpmavi.com/wix – bu link ile wix’e üye olduğunuzda indirimli fiyatlardan yararlanıyorsunuz )

Ayırca Wix ile Site Kurma yazımdan da hem yazılı hem de videolu anlatımla detaylı, adım adım bir rehbere de ulaşabilirsiniz.

Gelelim konumuza!

Bu yazımızda wix ile ne tür siteler kurulabilir? Wix kullanarak gerçekten profesyonel ve etkileyici siteler kurabilir mi Tasarım aşamasında ilham alabileceğim örnek wix siteleri var mı? gibi sorulara cevap olmaya çalıştık.

Yazının devamında onlarca yerli ve yabancı wix ile yapılmış siteleri linkleri ile birlikte listeledim. Wix ile yapılmış siteler listesinde size ilham verecek birçok örnek site mevcut. Bu siteleri inceleyerek kendi sitenizin tasarımı hakkında bir vizyon geliştirebilir ve sonrasında da Wix Site Kurma rehberimizden faydalanıp kendi etkileyici web sitelerinizi oluşturmaya başlayabilirsiniz.

Yerli Wix Web Siteleri

Yabancı Wix Web Siteleri

Diğer Örnekler – Ünlü Wix Siteleri

Dünya üzerinde, ülkemizde de dahil binlerce kişi, kurum ve kuruluş wix kullanıyor. Bunlar içerisinde sadece amacına hizmet eden basit ve sade wix siteleri olduğu gibi etkileyiciliği ile ilham arayanlara örnek olabilecek wix ile yapılmış siteler mevcut.

Mesela,

# Dünyaca ünlü anlık mesajlaşma ve sesli görüşme uygulaması olan Viber, destek bölümünü Wix ile oluşturmuş. help.viber.com adresine gittiğinizde en başta bir arama kutusu görüyorsunuz. Kullanıcılar burada aratma yaparak viber ile ilgili bilgi dokümanlarına ulaşabiliyorlar.

Ayrıca sayfanın sağ üst köşesinde gördüğünüz gibi dil seçeneği de mevcut. Kullanıcılar buradan seçim yaparak dokümanları istedikleri dilde okuyabiliyorlar.

Wix de Yapılan Siteler - Viber Help Sayfası

Wix ile Yapılmış Siteler – Viber Help Sayfası

# Wix web siteleri arasında yer alan diğer bir site de dünyaca ünlü giyim markası Adidas. Bünyesinde bulunan ağırlık, yoga matı, koşu bandı, step tahtası gibi Adidas Hardware ürünlerinin katalogları, wix ile oluşturulan sitede yayınlanıyor.

Görseller, videolar, renk kombinleri ve dinamik fontlar kullanarak etkileyici bir tasarım ortaya konulmuş.

Wix Web Siteleri - Adidas Hardware

Örnek Wix Siteleri – Adidas Hardware

# Black Sheep sitesi de Wix ile hazırlanmış siteler içerisinde başka bir örnek. El yapımı bisiklet ve bisiklet parçaları yapan bir ustanın hazırladığı bu site, gayet sade bir tasarıma sahip. Amacına hizmet eden, site üzerinde ürün satışı da yapılabilen basit fakat etkileyici bir site örneği.

Wix Siteleri - Balck Sheep

Wix ile Kurulan Siteler – Balck Sheep

# Wix web siteleri arasında bir başka ünlü örnek ise ünlü bir sanatçı olan Can Bonomo’nun resmi web sitesi, canbonomo.com. Sanatçının müziklerine, albümlerine, etkinliklerine vs. ulaşabileceğiniz, kişisel bir site tarzında tasarlanmış bir başka örnek.

Wix Site Örnekleri Can Bonomo

Wix ile Yapılmış Siteler – Can Bonomo

Elbette size sunabileceğim wix site örnekleri bunlarla sınırlı değil. Tüm bu örneklere ek olarak, ayrıca kendiniz de şu adrese gidip, bu yazıda paylaştığım herhangi bir örnek wix sitesi için aratma yapaprsanız, o web sitesi ile aynı ip adresini paylaşan, yani aynı wix serverını paylaşan web sitelerini görüntüleyebileceksinizdir.

Sadece bunu yaparak bile wix ile kurulmuş siteler için 1000’den fazla yerli – yabancı örneğe ücretsiz olarak ulaşabillirsiniz. (Alttaki resimde olduğu gibi)

wix site örnekleri bulma

Wix ile yapılmış sitelere – örneklere nasıl ulaşılır?

Wix ile Neler Yapılabilir?

Wix özetle online hazır site kurma aracıdır. İster yapay zeka yardımıyla birkaç soru cevaplayıp seçim yaparak, isterseniz de yüzlerce hazır şablon arasından ihtiyacınıza uygun bir tasarım seçip sürükle bırak yöntemi ile kendinize göre düzenleyerek bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Wix’in en güzel yanı, her ihtiyaca uygun birbirinden farklı yüzlerce hazır tasarım sunması. Bu tasarımları da her türlü amaca hizmet edebilecek işlevsel özellikler ile birlikte, hiçbir kodlama ve yazılım bilgisine sahip olmadan kolayca düzenleyebiliyor, sitenizi dilediğinizce oluşturup yayınlayabiliyorsunuz.

Wix ile aklınıza gelebilecek her türden web sitesi kurabilmeniz mümkün.

Basit bir blog sitesi kurup ilgi alanlarınızla ilgili yazılarınızı yayınlayabilirsiniz mesela. Ya da üyelik sistemini aktif edip bir forum sitesi de kurabilirsiniz.

Belirli bir alanda, mesela yemek tarifleri alanında bir site kurabilir, sitenize özel reklam alabilir, Adsense reklamları yayınlayabilir veya satış ortaklığından faydalanabilir; böylece siteniz üzerinden para da kazanabilirsiniz.

Wix ile e-ticaret de yapabilirsiniz fakat bunu şahsen tavsiye etmiyorum. Wix bu konuda maalesef yetersiz kalıyor. E-ticaret için alternatifsiz olarak kesinlikle WordPress öneriyorum. Bununla ilgili detaylar için E-Ticaret Sitesi Kurmak adlı yazımı inceleyebilirsiniz.

Yani söz konusu bir internet sitesi kurmak ise Wix ile yapabileceklerinizin bir sınırı yok. Wix, herhangi bir internet sitesi kurabilmenizi sağlayan, kullanımı kolay bir araçtır. Gerisi tamamen sizin tercihlerinize ve yaratıcılığınıza bağlıdır.

Eğer ne tür bir site açacağımı biliyorum fakat yaratıcılık ve tasarım konusunda sıkıntım var diye düşünüyorsanız, Wix bu konuda da size yardımcı olacaktır.

Şöyle ki,

Wix bünyesinde bulunan, her geçen gün daha fazla tasarımın eklendiği İşletme, Mağaza, Yaratıcılık ve Blog adlı ana şablon kategorileri içerisinde;

Danışmanlık ve rehberlik, portfolyö, servis ve tamir, reklam ve pazarlama, teknoloji ve uygulamalar, finans, hukuk, evcil hayvan, sağlık, spor, fitness, makyaj ve kozmetik, moda, aksesuar, butik ürünler, otel ve pansiyon, seyahat hizmetleri, restoran, kafe, pastane, gece kulübü, giyim, ev dekorasyon, çocuk ve bebek, mimarlık, grafik tasarım, sanat, film, televizyon, online eğitim, kurs, düğün, konferans, kişisel blog, seyahat blogu, düğün, forum gibi daha birçok alanda ve türde hazır şablonlar mevcut.

Wix Hazır Site Tasarımları

Wix Site Şablonları

Hazır site şablonunuzu seçiminden sonra Wix size şablonu kolayca düzenleyebileceğiniz kullanım kolay, işlevsel bir editör sunuyor.

Bu editördeki seçenekleri kullanarak sürükle bırak yöntemi, seçimler ve tıklamalarla hazır şablonları kendi yaratıcılığınızı kullanarak dilediğinizce değişiklikler yapabiliyorsunuz. Bu şekilde hiçbir kodlama ve tasarım bilgisine sahip olmadan bile etkileyici ve profesyonel siteler oluşturabiliyorsunuz.

Wix ile Site Oluşturma - Editör

Wix Site Oluşturma Editörü

Wix ile oluşturmayı düşündüğünüz siteniz için tasarım konusunda asla çekinceniz olmasın. Mevcut hazır şablonlardan biri mutlaka işinize yarayacaktır.

Umarım Wix ile Yapılmış Siteler: İlham Verici Örnek Wix Siteleri başlıklı yazımı yararlı bulmuşsunuzdur. Teşekkürlerinizi, yazımı sosyal mecralarda paylaşarak gösterebilirsiniz. Bu benim için fazlasıyla yeterli olacaktır.

Wix ile Yapılmış Siteler: İlham Verici Örnek Wix Siteleri Burak Oran

Reklam

AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.