Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi WhatsApp'ta grup sohbetlerine isim verme zorunluluğu ortadan kalkıyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
Meta CEO'su Mark Zuckerberg'in dün açıkladığına göre; WhatsApp, yakında grup ismi vermenize gerek kalmadan grup sohbetleri oluşturmanızı sağlayacak. İsim verilmeyen gruplar için katılımcılara göre otomatik olarak isim üretimi gerçekleşecek. Zuckerberg'ün paylaştığı görselde, grup başlığının adı "Rocco & Li-Chen" olarak üretilmişti.


Paylaşılan bilgilere göre; isimsiz gruplar 6 katılımcıyla sınırlandırılacak. Normalde bir WhatsApp grubunda bin kişiden fazla katılımcının yer alabildiğini düşünürsek, isimsiz grupların kısıtlı bir hareket alanına sahip olduğunu söyleyebiliriz.

Katılımcılara dayanarak otomatik olarak isim üretimi gerçekleşmesi ise farklı katılımcıların, farklı isimler görmesine yol açabilir. Aile gruplarını ele alacak olursak, siz grup isminde "anne ve teyze" isimlerini görürken, teyzeniz "abla ve yeğen" ismini görebilir.

Geçtiğimiz aylarda WhatsApp, bilinmeyen numaralardan gelen aramaları otomatik sessize alma, konuşma içinde video kaydetme, ekran paylaşma, yüksek çözünürlüklü fotoğraf paylaşımı gibi pek çok yeni özelliği yayına aldı. Otomatik isimlendirme özelliği de bu yeni özelliklerin yanında yerini almış oldu.

Otomatik isimlendirme özelliği önümüzdeki günlerde WhatsApp'ın iOS, Android, web ve macOS sürümlerinde tüm kullanıcılara açılacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.