Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi WhatsApp, "Topluluklar" özelliği ile grup sohbetlerini yeni bir boyuta taşıyor

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
WhatsApp mesajlarına emojilerle ifade bırakabilme özelliğinin kısa süre içinde karşımıza çıkabileceğini gün içinde sizlere aktarmıştık. Günümüzün en popüler mesajlaşma ve iletişim platformu olan WhatsApp, platformunda yeni özellikler eklemeye devam ediyor.

WhatsApp'ın en popüler özellikleri arasında bulunan grup sohbetleri, platformun yeni özelliği olan "Communities" yani Topluluklar ile birlikte başka bir boyuta taşınıyor. WhatsApp tarafından paylaşılan açıklamalara göre şirket, Topluluklar özelliği ile birlikte kullanıcılarının ayrı grupları tek bir çatı altında, kendilerine uygun bir yapıda toplayabilmelerine olanak sağlayacak.

Yeni özellik sayesinde kullanıcıların topluluğun tamamına gönderilen güncellemeleri alabilmeleri ve kendileri için önemli olan konularda daha küçük sohbet gruplarını kolayca oluşturabilmeleri hedefleniyor. Topluluklarda yer alan araçlar, yöneticiler için daha geniş bir kontrol imkanı da sunacak.

Yöneticiler, herkese gönderilen duyuru mesajları ve dahil edilecek grupları kararlaştırma gibi yetkilere sahip olacak. Kısacası Topluluklar özelliği ile birlikte WhatsApp içinde alt grup sohbetlerine de sahip olan büyük topluluklar oluşturulabilecek.

WhatsApp tarafından sunulan Topluluklar özelliğinin odağına topluluk oluşturmayı alan Discord ve Telegram gibi platformlarla rekabet etmek için sunulduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. İletişim platformları üzerinden topluluk oluşturma yarışını kimin kazanacağını ise zaman gösterecek.


Topluluklar özelliğinin haricinde WhatsApp'ın grup sohbetleri için yeni özellikleri sunacağını da ekleyelim. Kullanıma sunulacak olan yeni özellikler ise yukarıda da belirttiğimiz üzere emojiler ile mesajlara tepki verebilme, grup yöneticilerinin mesajları herkesten silebilmeleri, 2 GB'a kadar dosya paylaşımı ve 32 kişiye kadar destek veren sesli aramalar.

Hatırlatmak gerekirse WhatsApp'ın 2 GB'a kadar dosya gönderimi için testlere başladığını ve dosya gönderim sürecinin detaylarını gerçek zamanlı olarak kullanıcılarına ileteceğini geçtiğimiz haftalarda sizlere aktarmıştık.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.