Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için forum'a kayıt olmalı yada giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

WhatsApp, mesajı herkesten silme özelliğinin geçerliliğini 7 güne çıkaracak

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
T

Tuğçe İçözü

Misafir
WhatsApp yayınladığı yeni bir güncelleme ile mesajı herkesten silme özelliğinin zaman kısıtlamasını yaklaşık 1 saatten 7 güne çıkarmaya hazırlanıyor. Bu yeni özellik WhatsApp masaüstü beta sürümünde karşımıza çıkıyor.

Normalde mesajı herkesten sil seçeneği ile WhatsApp'ta gönderdiğiniz mesajları 1 saat 8 dakika 16 saniye içinde silebiliyorsunuz. Ancak WhatsApp, yayınladığı yeni güncelleme ile bu zaman kısıtlamasını ortadan kaldırıyor.

Artık kullanıcılar, sadece gün içinde ve yaklaşık 1 saat önce gönderdikleri mesajları silmenin ötesinde, eski mesajlarını da herkesten silebilecek. WhatsApp şu an için zaman kısıtlamasını 7 gün, 8 dakikaya çıkarmayı planlıyor.

Aslına bakarsanız, daha önce şirketin mesajları zaman limiti olmadan silme konusunda yaptığı testler mevcuttu. Bu nedenle bir süredir WhatsApp'ın zaman limitini ortadan kaldırması bekleniyordu. Fakat bu yeni güncelleme ile zaman limitinin tamamen ortadan kalkmayacağı belli oldu.

Yine de sosyal ağların sürekli özellik test etmekte olduğunu düşünürsek, hala geliştirme aşamasında olan bu yeni özelliğin tüm kullanıcılara açılmayacağını da söyleyebiliriz. Yakın zamanda topluluklar özelliği ile gündeme gelen WhatsApp, bu yeni özellik ile etkileşimi artırmak adına kullanıcıların mesajlaşırken kendini rahat hissetmesini amaçlıyor olabilir.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam