Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi WhatsApp, iOS ve Android tasarımlarını yeniledi

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
WhatsApp, hem iOS hem de Android uygulamaları için yenilenmiş bir tasarım sunan bir güncellemeyi resmi olarak yayınladığını duyurdu.

Güncelleme ile WhatsApp, yoğun renk olarak aslında yine yeşili benimsiyor ama bu noktada bildirim rozetleri ve butonlar gibi şeylerin artık yeşil renkte görüneceğini belirtelim. Değişiklik Android'de daha da farklı görünüyor, çünkü sekme çubuğu ekranın altına taşındı ve uygulamayı iPhone sürümüne daha benzer hale getirdi.


WhatsApp, Koyu Mod için kullanıcıların daha koyu bir karanlık mod istemesi nedeniyle düşük ışıklı ortamlarda göz yorgunluğunu azaltmak için renkleri daha yüksek kontrast ve daha koyu tonlar sağlayacak şekilde değiştirdiğini söyledi. Simgeler ve illüstrasyonlar da daha yuvarlak ve konturlu bir stille güncellendi. Uygulamaya yeni animasyonlar ve sohbet duvar kağıtları da eklendi.


Meta, yaptığı açıklamada: "WhatsApp'ta yaptığımız iş, her gün dünya çapında 2 milyardan fazla insanın iletişim kurma biçimini şekillendiriyor. Bu rolü ciddiye alıyor ve kullanıcılarımız için doğru olanı yapmak üzere ayrıntılara odaklanıyoruz. Sadece sorunsuz çalışan değil, aynı zamanda telefonunuzun doğal bir uzantısı gibi hissettiren ve günlük hayatınızda önemli olan konuşmalara odaklanmanızı sağlayan bir uygulama yaratmayı hedefliyoruz. Tasarımımız insanların WhatsApp'ta iletişim kurma biçimlerini geliştirdiğinde ve onlara yeni yollarla bağlantı kurma gücü verdiğinde başarıya ulaştığımıza inanıyoruz." dedi.


Söz konusu değişiklikler bir süredir WhatsApp beta kullanıcılarıyla test ediliyordu, ancak şimdi dünya genelinde herkesin kullanımına sunuluyor. Geçtiğimiz ay WhatsApp, iOS uygulamasını güncelleyerek geçiş anahtarı desteğini sunmuştu. Bakalım uygulamanın bir sonraki güncellemesi ne olacak.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.