Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi WhatsApp, imha edilen sesli mesajlar özelliğini yayına aldı

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
WhatsApp, geçtiğimiz haftalarda masaüstü uygulamasında, bir kez görüntülenen medya göndermeye izin vermeye başlamıştı. Şirketin 2021 yılında piyasaya sürdüğü ve bugüne kadar sadece video ve fotoğraflar için mevcut olan "bir kez görüntüle" özelliği, şimdi de sesli mesajlar için aktif edildi. Bununla birlikte karşıdaki kişi dinledikten sonra kaybolacak bir sesli mesaj göndermek mümkün hale geldi.

Bir kez görüntülendikten sonra kaybolacak fotoğraf ve videolarla tutarlılık için, bir kez görüntülendikten sonra kaybolacak sesli mesajlar da "tek seferlik" simgesiyle işaretleniyor ve sadece bir kez oynatılabiliyor. Şirket, bu konuda şöyle bir açıklama yapıyor ve düşünüldüğünde bunun gerçekten mantıklı bir hamle olduğunu anlamak mümkün oluyor: "Kredi kartı bilgilerinizi bir arkadaşınıza okurken ya da bir sürpriz planlarken, artık sesli mesaj yoluyla hassas bilgileri de gönül rahatlığıyla paylaşabilirsiniz."

WhatsApp sesli mesajları da varsayılan olarak uçtan uca şifrelemeyle koruyor. Bir kez görüntülendikten sonra kaybolacak sesli mesajların önümüzdeki günlerde tüm dünyada kademeli olarak kullanıma açılacağını belirtelim.

WhatsApp, kısa bir süre önce kilitli sohbetler olarak adlandırılan özel sohbetlerin bundan böyle şifre ile korunacağını ve istenildiği takdirde sohbet listesinde gizlenebileceğini de açıklamıştı. Şirket ayrıca resim ve videoları orijinal kalitede paylaşmaya izin vermeye başlayacağını söylemiş; bu özelliğin ilk etapta iOS kullanıcıları için aktif edileceği belirtilmişti.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.