Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi WhatsApp, çevrim içi durumu istenilen kişilerden gizlemeye izin vermeye başlıyor

  • Konbuyu başlatan Gözde Ulukan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
G

Gözde Ulukan

Misafir
WhatsApp, son dönemde birçok yeni güncelleme ile karşımıza çıkıyor. Son olarak mesajlaşma uygulamasının, gönderilen mesajları silmek için tanınan süreyi artırdığı haberini sizlere aktarmıştık. Bundan böyle WhatsApp kullanıcılarının mesajlarını silmek için 2 gün 12 saati olacağı bilgisi paylaşılmıştı. Şirket, şimdi de yeni gizlilik güncellemelerini duyurdu.

WhatsApp'ın öne çıkan güncellemesi, çevrim içi durumunu belirli kişilerden gizleyebilme imkânı oldu. Şirket, geçtiğimiz aralık ayında da varsayılan olarak kullanıcıların çevrim içi durumunu yabancılardan gizlemeye başlamıştı, ancak bu özelliğin şimdi kapsamı genişletiliyor diyebiliriz.

Şirketin tek yeniliği bununla da sınırlı değil, bundan böyle kullanıcılar, bir kez görüntülenebilen mesajlarda ekran görüntüsü alamayacak. Ayrıca WhatsApp'ta herhangi bir grup sohbetinden, grup yöneticisi dışındaki diğer üyelere haber vermeden ayrılmak mümkün olacak.

Mark Zuckerberg, bu özelliklerin WhatsApp mesajlaşmalarını karşılıklı konuşma kadar gizli ve güvenli tutmaya yardımcı olacağını belirtti. Özelliği kullanmak isteyen kullanıcılar, WhatsApp'ın Ayarlar, Hesap ve Gizlilik adımlarını takip ederek "Beni kim çevrim içi görebilir" seçeneğine tıkladıktan sonra WhatsApp'ta mevcut durumunu gizlemiş olacak. WhatsApp, merakla beklenen bu güncellemeyi çok yakında kullancılarına sunacağını duyurdu. Yeni özelliklerin İngiltere'den başlayarak bu aydan itibaren kullanıma açılacağı bilgisi paylaşıldı.

WhatsApp ayrıca, grup sohbetlerinin eski katılımcılarını göstermeye başlayacağını açıklamıştı. Buna göre WhatsApp kullanıcıları, son 60 gün içinde bir gruptan kimin ayrıldığını veya çıkarıldığını görebiliyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.