Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi WhatsApp, arama çubuğuna yapay zeka chatbot özellikleri eklemeye hazırlanıyor

  • Konbuyu başlatan Tuğçe İçözü
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
T

Tuğçe İçözü

Misafir
WhatsApp, kullanıcıların arama çubuğu üzerinden Meta AI destekli yapay zeka sohbet botuna erişmesini sağlayan yeni bir özellik üzerinde çalışıyor. İlk olarak WABetaInfo tarafından fark edilen özellik, kullanıcıların yapay zeka botu ile sohbet etmesine destek oluyor. Özellik kapsamında sorgularınızı doğrudan WhatsApp arama çubuğuna girmeniz mümkün. Hatta Meta AI örnek sorgu önerilerinde de bulunuyor.

Kullanıcılar özellik sayesinde artık hızlı bir şekilde bilgi alabilir, yardım isteyebilir veya çeşitli görevleri tamamlayabilir. Bundan böyle kullanıcıları, doğrudan Meta AI sohbeti açmaya gerek duymadan WhatsApp üzerinden ihtiyacı olan desteği alabilir. Böylece Meta AI özelliklerine daha geniş bir kullanıcı kitlesi tarafından erişilebiliyor. Şu anda geliştirilme aşamasında ve uygulamanın gelecekteki bir güncellemesinde kullanıma sunulacak.

WhatsApp'a gelmesi beklenen diğer yeni özellikler ise görsel düzenlemeye odaklanıyor. Backdrop, Restyle ve Expand olmak üzere üç yeni aracın ilerleyen sürümlerde WhatsApp'ta yer alması planlanıyor. İlk olarak endüstri uzmanı AssembleDebug tarafından farkedilen araçlar, test sürecinde ve şu an için işlev göstermiyor. Ancak isimlerinin Instagram'daki görsel düzenleme araçlarına benzemesi, bu araçların da Instagram'daki üretimsel yapay zeka destekli araçlarla aynı işlevleri göstereceği intibasını yaratıyor.


Hatırlarsanız Instagram'da yapay zeka ile görsel düzenleme dönemi başladığını sizlere aktarmıştık. Restyle, güçlendirilmiş bir yapay zeka filtresine benziyor. Kullanıcıların mevcut fotoğraflarını farklı görünümlere dönüştürmelerine imkan tanıyor. Backdrop ise kullanıcıların metinsel komutlar aracılığıyla ilgili arka plan uygulanmış görüntünün yeni bir versiyonunu oluşturabilmesini sağlıyor. Görsel düzenleme araçlarının ne zaman yayına alınacağı henüz bilinmiyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.