Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

Webrazzi WhatsApp, AirDrop benzeri paylaşım özelliği üzerinde çalışıyor

  • Konbuyu başlatan Arden Papuççiyan
  • Başlangıç tarihi
İçerik! Webrazzi'den alıntılanmıştır. Webrazzi internet girişimleri, sosyal medya, dijital pazarlama ve mobil konularına odaklı popüler teknoloji blogudur.
A

Arden Papuççiyan

Misafir
WhatsApp'ın fotoğraf ve videoları orijinal kalitede paylaşmaya izin vermeye başlayacağını geçtiğimiz Aralık ayında sizlere aktarmıştık. Her geçen gün platformuna yeni özellikler eklemeye devam eden WhatsApp, yeni bir paylaşım özelliği üzerinde çalışıyor.

WABetaInfo tarafından paylaşılan ekran görüntüleri ile birlikte WhatsApp'ın yeni paylaşım özelliği ile ilgili detaylar da ortaya çıktı. Söz konusu özellik, WhatsApp kullanıcıları arasında hızlı bir şekilde dosya transferi yapılmasına olanak tanıyacak.

WhatsApp'ın üzerinde çalıştığı paylaşım özelliğinin tıpkı bluetooth ve AirDrop gibi belli bir mesafeden çalışması bekleniyor. Kısacası dosya paylaşımı gerçekleştirilen cihazların birbirlerine yakın olmaları gerekiyor. Özelliğin çalışması için cihazların ne kadar yakın olmaları gerektiği ile ilgili ise herhangi bir bilgi bulunmuyor.

Kaynak: WABetaInfo

Paylaşılan bilgilere göre yeni özellik ile birlikte paylaşım gerçekleştirmek için ilk etapta kullanıcılarının telefonlarını sallamaları gerekiyor. Sallamayı algılayan WhatsApp, paylaşım talebini karşı tarafa iletecek. Kullanıcıların dosya gönderimini kabul etmeleri için ise WhatsApp'ı açması ve cihazı sallayarak isteği kabul etmeleri gerekiyor.

Söz konusu özellik ile birlikte gönderilen dosyaların uçtan uca şifreli olarak korunacağını da ekleyelim. Kişilerinizin dışında bir numaraya paylaşım yapmanız durumunda ise telefon numaranız karşı taraf ile paylaşılmayacak. Şu an için özelliğin hangi dosya formatlarını destekleyeceği konusunda bir bilgi bulunmasa da, başta fotoğraf ve video olmak üzere pek çok dosya formatını destekleyeceğini söylemek yanlış olmayacaktır. İlk etapta Android için kullanıma sunulacak özelliğin ilerleyen dönemde iOS platformu için sunulması da bekleniyor.

Kaynak : Webrazzi
 

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.