Hoş Geldin, Ziyaretçi!

Üye girişi yapmayı ihmal etmeyin ! Konulara cevap yazmak, kaynak dosyalarını iletmek ve yeni konu açabilmek için üye girişi yapmanız gerekir. Üye kayıtları aktif !

WEF Eski Yöneticisi Kripto Inovasyon Konseyi’nin Yeni CEO’su Oldu

A

Aylin Canel

Misafir
WEF Eski Yöneticisi Kripto Inovasyon Konseyi-nin Yeni CEO-su Oldu

Kripto Inovasyon Konseyi (CCI), yeni CEO olarak Dünya Ekonomik Forumu’nun (WEF) eski yöneticisi Sheila Warren’i seçti.

Bloomberg’in haberine göre; Coinbase, Fidelty, Block ve Andreessen Horowitz gibi önemli şirketleri Sheila Warren yönetecek. Warren WEF’te, Dördüncü Sanayi Devrimi Merkezi Başkanı, Veri Blok Zinciri ve Dijital Varlıklar Başkanı ayrıca İcra Komitesi üyesi olarak görev almıştı.

Geçtiğimiz yılın Nisan ayında CCI, dijital varlıklarla ilgili politikalar gütme amacıyla faaliyete geçmişti. O dönemden beri kripto, düzenleyiciler içerisinde daha büyük bir problem haline geldi.

Son dönemde kripto sorunlarını çözmek adına lobi faaliyetlerine büyük meblağlar ayıran CCI; hukuk firması Brownstein Hyatt Farber Schreck ile imzaladığı sözleşmeye 60.000 harcadı.

Bloomberg CCI’ın kısa vadede yurt içindeki kripto meselelerine odaklanmayı planladığını da belirtti. Warren ise küresel politikaya odaklanmayı planladığını ve WEF’te çalıştığı süre boyunca kurduğu uluslararası bağlantıları geliştirmeyi planladığını ekledi.

Kaynak : Kripto Blogu
 
Moderatör tarafında düzenlendi:

Benzer konular

Reklam

  AdBlock Detected
Sure, ad-blocking software does a great job at blocking ads, but it also blocks some useful and important features of our website. For the best possible site experience please take a moment to disable your AdBlocker.